Stelmet ENEA BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet ENEA BC Zielona Góra

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Krono Renault Legarto Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Anabo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Anneberg Transpol Spalding PGV Kanwod Batcar Budnex Funfit II Amadeus Hotel Projbud ENEA Fatto Developer Lotto Arpol Francepol PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz FAST Grupa PBS PKS Zielona Góra INBLU Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. SAS Wnętrza i Kuchnie eobuwie Hotel Ruben AMB Software BIS TAXI
Aktualności
Odliczamy dni do półfinałów z Anwilem!
07-05-2018 14:32


W piątek rozpocznie się rywalizacja pomiędzy Stelmetem Eneą BC a Anwilem Włocławek. W środę 16 maja obie drużyny zagrają w Zielonej Górze. Bilety na trzecie starcie trafiły już do sprzedaży. 


Tygodniowa przerwa pomiędzy ćwierćfinałami a półfinałami sprawiła, że przebieramy nogami ze zniecierpliwienia. Spotkanie najlepszej drużyny sezonu regularnego z aktualnym Mistrzem Polski eleketryzuje kibiców nie tylko tych obu drużyn. Co wiemy na kilka dni przed startem rywalizacji? 

1. Quinton Hosley wraca do Zielonej Góry

Pierwsza runda play-off była popisem gry Amerykanina, który przez dwa sezony występował w naszej drużynie. I choć obie drużyny spotkały się już dwa razy, to Quinton jeszcze nie grał w hali CRS w innej niż zielona koszulce. Pierwsza okazja ku temu nadarzy się 16 maja. Wtedy obie drużyny rozegrają spotkanie numer trzy.

2. Bilans z Anwilem w tym sezonie to...

3:1 dla Mistrzów Polski. Jaki będzie stan rywalizacji, gdy ta za tydzień w środę przeniesie się do Zielonej Góry? Wszystkie scenariusze bierzymy pod uwagę, ale gorąco liczymy, że we Włocławku wygramy dwa razy. W tym sezonie przegraliśmy tam tylko starcie o Superpuchar Polski. Później pokonaliśmy włocławian w hali CRS, podczas półfinału Pucharu Polski oraz w Hali Mistrzów (przedostatnie spotkanie sezonu regularnego). 

3. Osiem miejsc na wyjazd do Włocławka

Taki był stan wycieczki Klubu Kibica Zastal w poniedziałek rano. Macie ostatnią szansę, aby zapisać się na wyjazd. Szczegółów szukajcie na naszym Facebooku! 

4. Pojedynek kibiców 

Może Anwil nie ma tak doświadczonego składu, jak Stelmet Enea BC; może nie ma takich indywidualności (czy jednak aby na pewno?), ale na pewno ma taką przewagę, o której w Lubuskim mogą tylko pomarzyć – fanatycznych kibiców gotowych zedrzeć gardło za swój klub! To już jest ten moment sezonu, gdy powiększona pojemność Hali Mistrzów do 3899 miejsc musi zostać wypełniona do ostatniego krzesełka - czytamy na oficjalnej stronie klubu. 

16 maja będzie idealną okazją, aby to udowodnić redaktorowi strony z Włocławka, jak potrafimy robić hałas (bez użycia trąbek) w hali CRS! Gorąco liczymy, że ta wypełni się do ostatniego miejsca, niczym na finałach! Bilety KUPISZ W TYM MIEJSCU. W końcu jesteśmy #NapędzaniKibicami -  w środę damy temu świadectwo! 

 
5.  Jarek Mokros nie zagra 

Kontuzja, której doznał w Radomiu nasz zawodnik, jest poważna.

 - Jarosław Mokros doznał otwartego zwichniecia stawu miedzypaliczkowego z awulsyjnem złamaniem paliczka trzeciego palca prawej ręki. Na szczęście nie wymaga leczenia operacyjnego. Obecnie palec jest unieruchomiony w spacjalnej szynie. Jarek czuje się dobrze, ale niestety ta kontuzja wymaga co najmniej 4 tygodni - tłumaczy dr Maciej Siankowski, lekarz klubu. 

To niestety spore osłabienie naszej drużyny. O tym, jak ważnym elementem drużyny był Mokry, przeczytacie wkrótce na łamach naszej strony. Choć zdajemy sobie sprawę, że specjalnie do tego faktu nie musimy Was przekonywać. 


RZG Biznes Lubuski Polsat Eleven Sports Radio Zachód