Stelmet ENEA BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet ENEA BC Zielona Góra

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Krono Renault Legarto Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Anabo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Anneberg Transpol Spalding PGV Kanwod Batcar Budnex Funfit II Amadeus Hotel Projbud ENEA Fatto Developer Lotto Arpol Francepol PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz FAST Grupa PBS PKS Zielona Góra INBLU Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. SAS Wnętrza i Kuchnie eobuwie Hotel Ruben AMB Software BIS TAXI
Aktualności
Mówią o nich King! Gramy o 19!
11-04-2018 12:02
King Szczecin przyjeżdża do Zielonej Góry po zwycięstwie we Włocławku. Goście pokonali nas w pierwszej rundzie, nasza drużyna nadal szuka formy. Zapowiada się emocjonujący mecz! 

Ani jednego celnego rzutu za dwa -  oto statystyka najlepszego gracza gości Pawła Kikowskiego we Włocławku. Ale jak sam podkreślał w pomeczowych rozmowach, statystyki czasem kłamią - King w tym meczu miał ledwie osiem asyst, przegrał zbiórkę, ale dobrze zatrzymał strzelców z Włocławka. 32-letni Kiko uzbierał mimo to 15 punktów, trafił 2 z 7 rzutów za trzy i bardzo mądrze wykorzystywał swoją grę forsującą dostawanie się na linię rzutów wolnych. - Miałem 100 % osobistych! - śmiał się w rozmowie z klubową telewizją Anwilu. 

Pokój trenerski

To właśnie Kikowskiego wzięliśmy pod lupę z Arkadiuszem Miłoszewskim, w drugim odcinku pokoju trenerskiego. Pokażemy zagrywkę "4 UP", po której gracz Kinga znajduje dogodne pozycje do rzutu. King Szczecin to nie tylko Kikowski. Zespół, który w nazwie ma firmę właściciela drużyny Krzysztofa Króla, coraz lepiej radzi sobie na rynku transferowym. Zbudował ciekawą drużynę. Na stanowsku trenera pojawił się Mindaugas Budzinauskas - wraz z nim ze Starogardu przenieśli się Łukasz Diduszko i bardzo dobry obrońca na pozycji rzucającego Martynas Paulienkas - 25 lat, 191 cm. Jego pojedynek z imiennikiem na pewno będzie jedną z ozdób dzisiejszego spotkania. Nie można także lekceważyć 30-letniego Carlosa Medlocka. Rozgrywający gości rzucił 21 punktów we Włocławku, a w całym sezonie trafia 48.5 % za trzy i zdobywa 16.2 punktów. Warto też patrzeć na grę Sebastiana Kowalczyka czy Taurasa Jogeli.

Wraca Bestia

Adam Hrycaniuk przez grypę jelitową był mocno osłabiony. Dlatego po meczu w Ostrowie wrócił do domu i odpoczywał. We wtorek wieczorem pojawił się na treningu drużyny. Bez niego na parkiecie nasz zespół dał sobie rzucić aż 95 w Krośnie. Obrona, która zachwycała w meczu z TBV Startem, przestała działać. Nadal czeka nas dużo pracy. 

Cieszy za to dobra forma Borisa Savovića, który zdobył w ostatnim meczu 28 punktów i miał 12 zbiórek. 25 oczek dołożyl Vladimir Dragicević, który nadal imponuje skutecznością z gry - w Krośnie zagrał na 71.4 %. 

Dziś zabieg artroskopii kolana przechodzi w Monachium Thomas Kelati - jego przerwa w grze może potrwać nawet osiem tygodni. Są jednak szanse, że wróci na boisko wcześniej. Thomas jest bardzo wdzięczny fanom za słowa wsparcia, które od nich otrzymał. 
Ze względu na kontuzję Thomasa otwiera się szansa na większą liczbę minut dla Filipa Matczaka - w ostatnim meczu przebywał na parkiecie 23 minuty i miał najwyższy współczynnik +/-, który wynosił +9. Zielonogórzanin nie mógł wstrzelić się w miejscowe kosze - trafil 1 z 4 rzutów z gry. Dziś mocno liczymy na jego występ. 

Co działa na naszą niekorzyść? To trzeci mecz Stelmetu Enei BC w ciągu pięciu dni. Ponadto z Krosna wróciliśmy bardzo późno - podróż trwała przez całą noc po meczu. We wtorek mieliśmy czas na jeden treningi i dziś rano spotkaliśmy się na jeszcze jednych zajęciach. To mało czasu, ale liczymy, że pomoże nam hala, w której zawsze gra nam się lepiej. 

Wsparcie 

Na hasło WSPARCIE wpisane przy zamówieniu dostaniecie 30 % zniżki na bilety. Korzystajcie jeszcze dziś. Mecz rozpocznie się o godz.19. Stelmet Enea BC ma nadal szansę na drugie miejsce po rundzie zasadniczej - by je zachować musi dziś wygrać z Kinigem. 
RZG Biznes Lubuski Polsat Eleven Sports Radio Zachód