Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Restauracja Flamingo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Pizza Pi Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Volvo Karlik Sekret Woziński Kulisz Drogowe Capri Bit Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów STEREX Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA ANATRA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements MB PNEUMATYKA PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl
Aktualności
Bolesna porażka z CEZ Nymburk
07-12-2017 13:01
Mimo pogoni w drugiej połowie Stelmet BC Zielona Góra nie zdołał pokonać CEZ Nymburk. Mistrzowie Polski ulegli 82:88.

Ciężko jest mówić po takim spotkaniu. Byłem na nie dobrze przygotowany, moi zawodnicy także. Wydaje mi się, że zaczęliśmy zbyt nerwowo i daliśmy rywalowi narzucić jego rytm gry. Podawaliśmy im piłkę w ręce i popełniliśmy w całym meczu aż piętnaście strat – mówił po meczu trener  Artur Gronek.

- Bardzo źle zaczęliśmy to spotkanie. Daliśmy sobie rzucić 30 pkt. w pierwszej kwarcie, a 55 w pierwszej połowie. Zagraliśmy słabo. Próbowaliśmy gonić w trzeciej kwarcie, ale nie utrzymaliśmy tego do końca – komentował Martynas Gecevicius, rzucający Stelmetu BC.

To po jego trójkach w drugiej kwarcie odżyła nadzieja, że mecz nie jest jeszcze stracony. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 45:55. Trzecia kwarta była przestojem gości i zrywem gospodarzy. Stelmet zmienił założenia w obronie, utrudnił zdobywanie punktów zza łuku.

Gości ciągnęła legenda czeskiej koszykówki – Petr Benda, autor 22 punktów. Świetnie grał także Eugene Lawrence U nas zespół poderwał Łukasz Koszarek (16 punktów) – trafił trudny rzut z półdystansu, dołożył po chwili trójkę i zrobiło się 53:57.

Na koniec kwarty James Florence zmniejszył straty do 67:69, ale Stelmet BC stracił punkty w ostatniej sekundzie. Nadzieja na zwycięstwo jednak odżyła. - Wiedzieliśmy, że Stelmet wróci w trzeciej kwarcie. To dobry zespół, zdyscyplinowany taktycznie, dobrze prowadzony - chwalił rywali trener z Nymburka, Oren Amiel.

Czesi świetnie zagrali w czwartej kwarcie i w końcówce ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. W całym mecz goście rzucili aż 27 punktów z szybkiego ataku. Prowadzili przez całe 40 minut. Zdobyli 20 punktów po stratach Stelmetu. Zielonogórzanie z kolei mogą się pochwalić aż 15 punktami zdobytymi z tzw. drugiej szansy - po zbiórce na atakowanej desce.

Za niecały tydzień (12.06) do Zielonej Góry przyjeżdża Aris Saloniki a już w najbliższą sobotę nasi koszykarze zagrają na wyjeżdzie z Asseco Gdynia.