Stelmet ENEA BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet ENEA BC Zielona Góra

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Krono Renault Legarto Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Anabo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Anneberg Transpol Spalding PGV Kanwod Batcar Budnex Funfit II Amadeus Hotel Projbud ENEA Fatto Developer Lotto Arpol Francepol PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz FAST Grupa PBS PKS Zielona Góra INBLU Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. SAS Wnętrza i Kuchnie eobuwie Hotel Ruben AMB Software BIS TAXI
Aktualności
Bestia: W ataku nie mamy problemów, tylko ta obrona
16-04-2018 17:21
- W obronie brakuje nam kilku puzzli, by ją poskładać. W ataku zaś nie mamy problemów - mówi ADam Hrycaniuk, podkoszowy Stelmetu Enea BC. 

Obecnie nie ma chyba przewagi, której nie potraficie roztrwonić. Jesteś w stanie wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje? 

- Dlaczego tak się dzieje? Na pewno PGE Turów Zgorzelec zagrał świetny mecz i to nie jest tak, że my oddajemy z łatwością to, co wypracujemy. Sami się karamy na boisku naszymi błędami. Mamy dwadzieścia punktów przewagi, popełniamy niesportowy faul, dajemy sobie rzucić dwie trójki i już robi się tylko dziesięć, później gra jest na styku, a na końcu to my odrabiamy straty. Turów rzucił 60 punktów w drugiej połowie - potwierdzili, że bardzo dobrze grają w ataku. My nie potrafiliśmy ich w sobotę zatrzymać. 

Bolą te stracone hurtowo trójki. Z czego wynika ta ilość? Gospodarze rzucili ich aż 18. 

- Zawodnicy tacy jak Balmazović, gdy poczują swobodę, to mogą trafiać seriami. Daliśmy się im dobrze poczuć, a później nie wiedzieliśmy jak ich zastopować. 

Aż 106 punktów rzucają zgorzelczanie, 100 dokłada King Szczecin, 95 Miasto Szkła Krosno. Każdy nam może obecnie rzucić sto? 

- Nasi rywale podchodzą inaczej psychicznie do każdego meczu. My musimy każdy mecz wygrać i mamy dużo do udowodnienia jako aktualni mistrzowie. Nasi rywale jak uzbierają sto punktów to mogą bić się z nami o zwycięstwo, ale z całkiem inną perspektywą zaczynają mecze. Oni mogą, my musimy. Jak poczują wiatr w żaglach, to bardzo ciężko ich zatrzymać - tak było dzisiaj, ze Szczecinem czy Krosnem. Te drużyny nie poddają się na pewno. Z punktu widzenia psycholigcznego łatwiej się gra nie będąc faworytem. 

Myślisz, że tę drużynę jest stać na to, by dobrze bronić? 

Myślę, że tak. Mam nadzieję, że play-offy pokażą, że potrafimy. Maszynami od obrony jednak nie będziemy, bo po prostu czegoś nam brakuje. Brakuje kilku puzzli, by tę obronę poskładać. W ataku nie mamy większych problemów - zdobywamy po 90, 100 punktów i to jest nasza zaleta. Z drugiej strony słabo bronimy. Gdybyśmy potrafili zatrzymywać przeciwników na 10 punktach mniej, to nasz bilans wyglądałby inaczej. My zaś idziemy w wymianę kosz za kosz i gdzieś na końcu spotkań ta presja jest dużo większa na nas niż na przeciwniku. 

Wszyscy się zastanawiają, czy się zepniecie na play-offy? 

- Nie mamy wyjścia. Zostały nam jeszcze dwa mecze o jak najlepsze rozstawienie. Wygrane z Anwilem i Toruniem na wyjeździe to obecnie nasz główny cel. 
RZG Biznes Lubuski Polsat Eleven Sports Radio Zachód