Regulamin imprezy masowej
„Mecze koszykówki Enea Zastal BC Zielona Góra w rozgrywkach EBL oraz VTB, mecze towarzyskie, zakończenie sezonu z kibicami” w sezonie 2021/2022 r. odbywającej się w hali CRS przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze".
Rozdział I
- Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulaminem”) został wydany na podstawie przepisów Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, opublikowanej w Dz. U. z 2013r. poz. 612 z późniejszymi zmianami (zwanej dalej „Ustawą”) oraz na podstawie Kodeksu cywilnego.
- Regulamin jest wydany przez organizatora imprezy: Grono Sportowa Spółka Akcyjna.
- Regulamin kierowany jest do wszystkich osób, które w czasie trwania Imprezy będą przebywały na terenie, na którym przeprowadzana jest Impreza. Każda osoba przebywająca na tym terenie w czasie trwania Imprezy obowiązana jest stosować się do postanowień niniejszego Regulaminu.
- Celem Regulaminu jest zapewnienie bezpieczeństwa Imprezy poprzez określenie zasad zachowania się osób obecnych na imprezie i korzystania przez nie z terenu, na którym przeprowadzana jest Impreza, a także urządzeń znajdujących się na nim.
- Poniższe określenia używane w Regulaminie będą miały następujące znaczenie:
- Służby porządkowe - oznacza powołane przez Organizatora osoby, w tym pracowników agencji ochrony lub mienia, legitymujących się identyfikatorem, do dbania o bezpieczeństwo osób uczestniczących w Imprezie. Członkowie Służ porządkowych posiadają identyfikatory umieszczone w widocznym miejscu zawierające.
b) Teren imprezy – oznacza wyznaczony teren znajdujący się na hali CRS w Zielonej Górze,
c) Uczestnik imprezy – oznacza osobę uczestniczącą w Imprezie.
Rozdział II
- Wstęp na Teren imprezy jest płatny i przysługuje wszystkim osobom zainteresowanym wydarzeniem.
- Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie Imprezy:
- broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
- materiałów wybuchowych,
- wyrobów pirotechnicznych,
- materiałów pożarowo niebezpiecznych,
- napojów alkoholowych,
- środków odurzających lub substancji psychotropowych,
- wszelkiego rodzaju napojów w butelkach w puszkach i kartonach (dopuszczalne napoje dla niemowląt do poj. 0,3ml, bez nakrętek),
- wszelkiego rodzaju źródeł światła mogących oślepiać uczestników,
- żywych zwierząt,
- trąbek (vuvuzela),
- zewnętrznego cateringu (tj. ciepłych posiłków typu Fast food, pizza, zestaw obiadowy)
- Organizator Imprezy może odmówić wstępu na Imprezę oraz przebywania na niej osobom:
- znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu (przekraczającym 0,25%), środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków,
- posiadającym broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały, wyroby, napoje, środki lub substancje,
- zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku Imprezy.
- Kto wnosi lub posiada na Imprezie broń, inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub materiały pożarowo niebezpieczne, podlega karze aresztu albo karze ograniczenia wolności.
- Uczestnicy Imprezy oraz wszystkie inne osoby, które znajdują się na Terenie imprezy zobowiązane są stosować się do poleceń Służb porządkowych, w tym Kierownika ds. bezpieczeństwa. Odmowa zastosowania się do tych poleceń może wynikać wyłącznie z uwagi na ich sprzeczność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
- Osoby małoletnie uczestniczą w Imprezie na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi pieczę.
Rozdział III
- Organizator zapewnia bezpieczeństwo osobom obecnym na Imprezie oraz porządek podczas trwania Imprezy, poprzez m.in.:
- Służby porządkowe i służby informacyjne wyróżniające się elementami ubioru,
- powołanie Kierownika ds. bezpieczeństwa, kierującego Służbami porządkowymi i organizującego pracę Służb porządkowych,
- udostępnienie pomocy medycznej oraz zaplecza higieniczno-sanitarnego,
- zmianę miejsca Uczestnikowi imprezy na inne, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
- Organizator w zakresie określonym ustawą i przepisami wykonawczymi jest uprawniony do utrwalania Imprezy, a w szczególności zachowania osób, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.
- Organizator utrwala również przebieg Imprezy dla celów dokumentacji oraz promocji lub reklamy Imprezy i imprez w przyszłych latach, Organizatora oraz sponsorów. Wizerunek osób przebywających na Terenie imprezy może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniony dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych oraz promocyjnych.
- Organizator wyznacza strefy podziału Imprezy jako punkty stałego zabezpieczenia przez służby ochronne.
- Organizator zapewnia zabezpieczenia przeciwpożarowe poprzez zapewnienie, że:
- pracownicy obsługi, Służby porządkowe i Organizator muszą znać rozmieszczenie podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów oraz zasady postępowania na wypadek pożaru;
- Służby porządkowe muszą być zapoznane z „Instrukcją postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia” w miejscu i w czasie imprez masowych organizowanych na CRS w Zielonej Górze ,oraz przeszkolone w zakresie zasad prowadzenia ewakuacji, sposobu alarmowania Straży Pożarnej, zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, udzielania pierwszej pomocy medycznej.
- Organizator zastrzega sobie prawo ustalenia i zmian w przebiegu Imprezy z uzasadnionych powodów, a ponadto prawo do ustalenia i zmiany programu pod względem czasowym bez uprzedniej konsultacji i rekompensaty.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Imprezy bez wcześniejszego uprzedzania
i nie będzie zobowiązany do żadnej rekompensaty z tego tytułu.
Rozdział IV
Służby porządkowe, legitymujące się identyfikatorem umieszczonym w widocznym miejscu, są uprawnione zgodnie z przepisami Ustawy do:
- sprawdzania uprawnień do przebywania na Imprezie,
- legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości,
- przeglądania zawartości bagaży, odzieży osób, w przypadku podejrzenia, że te osoby wnoszą lub posiadają niebezpieczne przedmioty,
- wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z Regulaminem, a w przypadku niewykonania takich poleceń – wezwania do opuszczenia Imprezy,
- stosowania siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik obrony w przypadku zagrożenia dóbr powierzonych ochronie lub odparcia ataku na członka Służb porządkowych lub inna osobę, na zasadach określonych w art. 38 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. nr 114, poz. 740, z późniejszymi zmianami),
- ujęcia w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także chronionego mienia.
Rozdział V
1) Wstęp na teren imprezy jest równoznaczny z akceptacją zasad oraz obowiązujących przepisów prawa i wytycznych wydanych na podstawie aktualnego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
2) Wstęp na teren imprezy odbywa się wyłącznie na podstawie świadomej i bezwarunkowej akceptacji osoby obecnej na imprezie masowej w zakresie przyjęcia ryzyka związanego z potencjalnym zakażeniem, w tym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (lub jego pochodną) wywołującego chorobę COVID-19 i wszelkich z tego tytułu powikłań, w tym w oparciu o zrzeknięcie się ewentualnych roszczeń w stosunku do Grono SSA. W tym zakresie przebywanie na terenie imprezy odbywa się na własną odpowiedzialność.
3) W trakcie imprezy masowej mają zastosowanie wszelkie powszechne przepisy państwowe dotyczące zasad postępowania w czasie trwania pandemii COVID-19, a także inne mające zastosowanie przy imprezach masowych przepisy prawa, których poprzez wstęp na teren hali uczestnik imprezy masowej potwierdza.
4) Uczestnik imprezy masowej jest zobowiązany do zachowania się w zakresie noszenia maseczek zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa powszechnego i regulaminami rozgrywek EBL lub VTB. Organizator ma prawo kontroli realizacji tych wymogów.
5) Organizator zastrzega sobie prawo do pomiaru temperatury ciała uczestnika imprezy masowej i odmowy wstępu osobom z temperaturą powyżej 38 stopni Celsjusza, a uczestnik imprezy masowej wyraża zgodę na taką czynność.
6) Zabronione jest wnoszenie bagażu podręcznego na teren imprezy, a także udostępnianie depozytów.
7) Każda osoba wchodząca i przebywająca na terenie obiektu zobowiązana jest poddać się obowiązkowej dezynfekcji rąk w miejscach wyznaczonych na terenie obiektu przez Klub, zgodnie ze wskazaną w tych miejscach instrukcją.
8) Uczestników imprezy masowej obowiązuje zakaz gromadzenia się w sektorach, w ciągach komunikacyjnych i innych strefach.
9) Uczestnik imprezy masowej jest zobowiązany do zachowania na obiekcie dystansu wymaganego aktualnie obowiązującymi przepisami prawa powszechnego i regulaminami rozgrywek EBL oraz VTB, a także zajęcia miejsca wskazanego przez Organizatora. Powyższe nie dotyczy osób uczestniczących w imprezie masowej z dzieckiem poniżej 13. roku życia, z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie oraz osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.
10) Maksymalna liczba osób jednorazowo przebywających w toaletach odpowiada liczbie kabin toaletowych w danym zespole toalet. Obowiązuje dezynfekcja dłoni przed każdą toaletą.
11) Uczestnik imprezy masowej jest zobowiązany do przestrzegania podanego przez Organizatora (np. na telebimie lub przez spikera) planu wyjścia z terenu imprezy.
Rozdział VI
- Niniejszy Regulamin jest dostępny przy wejściach na imprezę masową.
- W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie stosuje się przepisy Ustawy oraz Kodeksu Cywilnego.
Klauzula informacyjna – strona WWW
W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych, w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej „RODO", , informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych:
1. Administratorem danych osobowych jest Grono Sportowa Spółka Akcyjna, ul. Szosa Kisielińska 22, 65-247 Zielona Góra.
2. Inspektorem Ochrony Danych jest Rafał Wielgus, kontakt e-mail: iod@bhpex.pl, tel.: 68-411-40-00.
3. Dane osobowe przetwarzane będą w szczególności na podstawie: art. 6 ust. 1 lit. a na podstawie udzielonej zgody (np. wykorzystanie wizerunku), art. 6 ust. 1 lit. b RODO gdy dane potrzebne są do zawarcia bądź wykonania umowy, której Administrator jest stroną (np. umowy z kontrahentami), art. 6 ust. 1 lit. c RODO w przypadku wypełniania obowiązków prawnych ciążących na administratorze (współpraca z organami państwowymi), art. 6 ust. 1 lit. f RODO w przypadku gdy przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora (np. windykacja należności).
4. Odbiorcami danych osobowych mogą być tylko podmioty uprawnione w uzasadnionych prawnie przypadkach – w szczególności upoważnione organy państwowe oraz firmy współpracujące na podstawie odpowiednich umów o współpracę oraz umów powierzenia.
5. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania wskazanych w pkt 3, lecz nie krócej niż okres wskazany w przepisach o archiwizacji.
6. Mają państwo prawo do: żądania administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
Uwaga: prawo do usunięcia danych nie ma zastosowania w zakresie, w jakim przetwarzanie jest niezbędne do wywiązania się z prawnego obowiązku wymagającego przetwarzania na mocy prawa Unii lub prawa państwa członkowskiego, któremu podlega administrator, lub do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi.
7. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem – przetwarzaniu danych osobowych, mają Państwo prawo do wniesienia z tego tytułu skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
8. Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wymaganym prawem bądź na podstawie zgody jest niezbędne do realizacji wyznaczonych celów. Konsekwencją nie podania wymaganych prawem danych osobowych, będzie brak możliwości podjęcia współpracy z Administratorem.
9. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.
10. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.