Żan Tabak nowym trenerem naszej drużyny!

Żan Tabak nowym trenerem naszej drużyny!

Redakcja
Stelmet Enea BC Zielona Góra ma nowego trenera. Został nim Żan Tabak! 

49-letni trener w poniedziałek pojawi się w Zielonej Górze. W siedzibie firmy BATCAR, jednego z wieloletnich partnerów klubu, zostanie przedstawiony jako nowy trener Stelmetu Enea BC Zielona Góra.

Żan Tabak w swojej trenerskiej karierze był pierwszym szkoleniowcem Sant Josep Girona (hiszpańska LEB-Gold), a następnie zespołów Trefla Sopot, Caji Laboral Vitoria, Monakitu Fuenlabrada, słynnego Maccabi Fox Tel-Aviv i Betisu Sevilla. Przez kilka lat pełnił także rolę asystenta trenera w Realu Madryt. Obecnie, jako pierwszy szkoleniowiec, prowadzi reprezentację Słowacji. 

Jako zawodnik (mierzy aż 213 cm wzrostu) reprezentował barwy słynnej Jugoplastiki Split, z którą wywalczył mistrzostwo Euroligi. Później kilka sezonów spędził w lidze NBA. Był graczem Toronto Raptors, Houston Rockets - wywalczył z nimi mistrzostwo w sezonie 1994/1995 -  i Indiany Pacers. Karierę zakończył w sezonie 2004/2005 w barwach Unicaji Malaga. Przez dwa kolejne sezony był skautem New York Knicks, a następnie rozpoczął swoją karierę trenerską, która trwa do dziś. 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt