Wywiad z Cecilem Williamsem

Wywiad z Cecilem Williamsem

Maciej Molka, fot. basketzg.pl
Cecil Williams jest nowym zawodnikiem Stelmetu Enei BC. Tuż przed przylotem do Polski znalazł chwilę na krótki wywiad. Zapraszamy do lektury!
 

- Jak się czujesz po podpisaniu kontraktu z naszą drużyną?

- Świetnie! To doskonałe uczucie, kiedy podpisujesz kontrakt z aktualnym mistrzem. Zrobiłem rozeznanie na temat dwóch lig, w których będziemy grać w tym roku i wiem, że są poważane w Europie. Nie mogę się doczekać rywalizacji na tym poziomie.

- Jakie są Twoje cele w nadchodzącym sezonie?

- Po pierwsze chciałbym się jak najwięcej nauczyć od bardzo poważanego trenera, jakim jest Żan Tabak. Wygrał przecież NBA jako zawodnik, a jako trener wie, jak rozwinąć umiejętności zawodnika. Od podpisania kontraktu dowiedziałem się wiele o historii klubu i nie mogę się doczekać, aby pomóc Stelmetowi Enei w zdobyciu drugiego mistrzostwa z rzędu oraz dojściu do fazy play-off w lidze VTB. Jeśli będziemy się spisywać dobrze jako drużyna, nie mam wątpliwości, że zostanę gwiazdą VTB (śmiech).

- W zeszłym roku grałeś w lidze portugalskiej, tym razem będziesz występował w dwóch ligach jednocześnie. Co myślisz o nadchodzącym wyzwaniu?

- Nie mogę się doczekać rywalizacji w dwóch różnych ligach – to będzie duże wyzwanie. Jestem przekonany, że z pomocą trenera Tabaka uda mi się zaadaptować do przyszłorocznych rozgrywek i bez problemu dam radę występować na dwóch różnych frontach.

- Masz jakieś oczekiwania dotyczące nadchodzącego sezonu?

- Chciałbym zżyć się ze społecznością koszykarską w Zielonej Górze i chciałbym być tym zawodnikiem, na którego z podziwem patrzą młodzi kibice. Liczę na to, że zbuduję więź z innymi zawodnikami i sztabem szkoleniowym, bo przy tak długim i wyczerpującym sezonie zbudowanie „team-spirit” będzie niezbędne, aby odnieść sukces.

- Co uważasz za swoje największy koszykarski atut?

- Zdecydowanie wszechstronność. Mogę rzucać, podawać, zbierać i bronić zawodników na kilku pozycjach. Jeśli drużyna będzie czegoś potrzebować – zapewnię to.

- Chciałbyś przekazać zielonogórskim kibicom coś od siebie?

- Drodzy kibice! Widziałem w jaki sposób kibicujecie naszej drużynie w każdym meczu i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie tak samo. Chciałbym, żebyście wspierali mnie w każdym meczu, a ja mogę Wam obiecać, że za każdym razem odwdzięczę się największym zaangażowaniem z możliwych. Niech ten sezon już się zacznie!

Czytaj więcej

Przegrana z Lokomotivem

Przegrana z Lokomotivem

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt