Wywiad z Cecilem Williamsem

Wywiad z Cecilem Williamsem

Maciej Molka, fot. basketzg.pl
Cecil Williams jest nowym zawodnikiem Stelmetu Enei BC. Tuż przed przylotem do Polski znalazł chwilę na krótki wywiad. Zapraszamy do lektury!
 

- Jak się czujesz po podpisaniu kontraktu z naszą drużyną?

- Świetnie! To doskonałe uczucie, kiedy podpisujesz kontrakt z aktualnym mistrzem. Zrobiłem rozeznanie na temat dwóch lig, w których będziemy grać w tym roku i wiem, że są poważane w Europie. Nie mogę się doczekać rywalizacji na tym poziomie.

- Jakie są Twoje cele w nadchodzącym sezonie?

- Po pierwsze chciałbym się jak najwięcej nauczyć od bardzo poważanego trenera, jakim jest Żan Tabak. Wygrał przecież NBA jako zawodnik, a jako trener wie, jak rozwinąć umiejętności zawodnika. Od podpisania kontraktu dowiedziałem się wiele o historii klubu i nie mogę się doczekać, aby pomóc Stelmetowi Enei w zdobyciu drugiego mistrzostwa z rzędu oraz dojściu do fazy play-off w lidze VTB. Jeśli będziemy się spisywać dobrze jako drużyna, nie mam wątpliwości, że zostanę gwiazdą VTB (śmiech).

- W zeszłym roku grałeś w lidze portugalskiej, tym razem będziesz występował w dwóch ligach jednocześnie. Co myślisz o nadchodzącym wyzwaniu?

- Nie mogę się doczekać rywalizacji w dwóch różnych ligach – to będzie duże wyzwanie. Jestem przekonany, że z pomocą trenera Tabaka uda mi się zaadaptować do przyszłorocznych rozgrywek i bez problemu dam radę występować na dwóch różnych frontach.

- Masz jakieś oczekiwania dotyczące nadchodzącego sezonu?

- Chciałbym zżyć się ze społecznością koszykarską w Zielonej Górze i chciałbym być tym zawodnikiem, na którego z podziwem patrzą młodzi kibice. Liczę na to, że zbuduję więź z innymi zawodnikami i sztabem szkoleniowym, bo przy tak długim i wyczerpującym sezonie zbudowanie „team-spirit” będzie niezbędne, aby odnieść sukces.

- Co uważasz za swoje największy koszykarski atut?

- Zdecydowanie wszechstronność. Mogę rzucać, podawać, zbierać i bronić zawodników na kilku pozycjach. Jeśli drużyna będzie czegoś potrzebować – zapewnię to.

- Chciałbyś przekazać zielonogórskim kibicom coś od siebie?

- Drodzy kibice! Widziałem w jaki sposób kibicujecie naszej drużynie w każdym meczu i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie tak samo. Chciałbym, żebyście wspierali mnie w każdym meczu, a ja mogę Wam obiecać, że za każdym razem odwdzięczę się największym zaangażowaniem z możliwych. Niech ten sezon już się zacznie!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt