Wysoka wygrana z Legią!

Maciej Molka, fot. Tomasz Browarczyk / basketzg.pl

Zielonogórska drużyna fenomenalnie zaprezentowała się w spotkaniu przeciwko Legii Warszawa i zwyciężyła aż 103:64.

- Dwie różnice klasy. Albo więcej. Gratulacje dla Stelmetu. Widziałem zaangażowanie swojej drużyny, ale jakość i różnica klas była ewidentna – tymi słowami trener Legii Tane Spasev podsumował niedzielny mecz przeciwko naszej drużynie.

Stelmet Enea BC od początku imponował dokładną i skuteczną grą. Do połowy kwarty wynik był wyrównany, jednak po pięciopunktowej serii Hakansona zaczęła się trwająca do końca meczu ucieczka punktowa naszej drużyny. youNa koniec kwarty na tablicy wyników widniał rezultat 21:16.

Druga kwarta stała pod znakiem skuteczności. Nasi zawodnicy zdobyli w niej aż 30 punktów i trafili 10/14 rzutów z gry (71,4%). Biorąc pod uwagę, że goście nie byli w stanie powtórzyć wyczynów zielonogórskich graczy, po dwóch kwartach Stelmet Enea BC powiększył znacząco przewagę i prowadził 51:34.

Jeśli druga odsłona meczu była popisem ataku naszego zespołu, to tuż po przerwie pokazaliśmy jak bronić. Przez 10 minut nasi zawodnicy pozwolili gościom trafić z gry jedynie cztery razy, przez co w tej części meczu Legia zdobyła tylko 10 punktów. Wynik po kwarcie: 74:44.

Ostatni akt meczu to przede wszystkim szansa dla zielonogórskiej młodzieży. W pewnym momencie na parkiecie znajdowała się trójka Jasiński, Mąkowski i Traczyk. Nie oznaczało to pogorszenia jakości gry. Jasiński w debiucie przed zielonogórską publicznością zdobył 6 punktów, Traczyk dołożył 2 punkty i 2 asysty. Ucieczka, pomimo gry mniej doświadczonych graczy, trwała nadal. Przewaga Stelmetu Enei BC Zielona Góra na koniec meczu wzrosła do 39 punktów. Wynik po ostatnim gwizdku arbitra to 103:64.

- Pierwszy raz w tym sezonie mieliśmy okazję do treningu w pełnym składzie przez pięć dni pod rząd. Sport nigdy nie daje natychmiastowych efektów, ale widziałem podczas meczu elementy, na które kładliśmy nacisk na tych treningach. To również pierwszy mecz, w którym moi zawodnicy pokazali charakter, którego od nich oczekuję – mówił po meczu trener Żan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra.

Charakter naszej drużyny w tym meczu przedstawia między innymi ta akcja Łukasza Koszarka:

Wyróżniający się: Jarosław Zyskowski (18), Przemysław Zamojski (16), Drew Gordon i Ivica Radić (14).

Double-double alert: Ivica Radić (14 punktów, 8 zbiórek), Joe Thomasson (8 punktów, 6 asyst).

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!