Wygrywamy serię 3:1! Mamy półfinał!

Wygrywamy serię 3:1! Mamy półfinał!

Kosma Zatorski, fot. Dorota Murska
Stelmet Enea BC ósmy rok z rzędu zagra w półfinale koszykarskiej ekstraklasy. W czwartym meczu zielonogórzanie pokonali MKS Dąbrowę Górniczą 81:73. 

Gdy przy stanie 32:22 wydawało się, że zielonogórzanie przejęli kontrolę nad meczem, drużyna Jacka Winnickiego zrobiła run 17:0 a na przerwę schodziła prowadząc 45:40. Goście znowu pozwolili swoim rywalom na łatwę grę z kontrataku. Ponadto kłopoty z odnalezieniem rzutu mieli Markel Starks i Quinton Hosley. Obaj nie zdobyli kosza do przerwy. 

W trzeciej odsłonie oglądaliśmy show Markela Starksa. Amerykanin trafił 5 z 7 rzutów z gry i rzucił w tej odsłonie aż 17 punktów. Zielonogórzenie wygralik kwartę 26:15. - Mimo naszego prowadzenia gracze MKS-u nie poddali się ani w trzeciej, ani w czwartej kwarcie - mówił po meczu Łukasz Koszarek, autor 13 punktów, (najwyższy +/- w zespole +20). Gospodarze mieli swoje szanse w końcowce meczu, ale tym razem piłka po ich rzutach za trzy nie znajdowała drogi do kosza. 

Zwycięstwo przypieczętowal Markel Starks, który na 25 sekund przed końcem wybrał z kozla piłkę Adrisowi De Leonowi i zamknął mecz. Podobnie jak przed rokiem z Rosą Radom, zielonogórzanie wygrali dwa mecze na wyjeździe i wchodzą do półfinału. 
 
Tam czeka na nich już Polski Cukier Toruń. Pierwszy mecz w piątek za tydzień, drugi w niedzielę. Gorąco liczymy na doping na wyjeździe. 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt