Wygrywamy pierwsze starcie 88:80!

Wygrywamy pierwsze starcie 88:80!

Kosma Zatorski, fot. Radosław Lacelt

Perfekcyjna pierwsza połowa, słaba trzecia kwarta i kontrola boiskowych wydarzeń w czwartej odsłonie. Mamy pierwsze zwycięstwo w play off! 

- Rozegraliśmy dobry mecz. To ważne by zacząć serię od zwycięstwa, W pierwszej połowie graliśmy praktycznie perfekcyjną koszykówkę, wszystko nam wchodziło. Trzecia kwarta to moment w którym pozwoliliśmy gościom uwierzyć w siebie, nie doceniliśmy ich możliwości - mówił po meczu Igor Jovović.

Do przerwy rzeczywiście Stelmet Enea BC grał blisko perfekcji. 26 punktów w każdej z kwart, 15 asyst do przerwy. Wynik 52:30 nie zwiastował kłopotów, które nadeszły w trzeciej odsłonie. 

Nowojorczyk Adris De Leon, kolega z ławki Quintona Hosleya [spotkali się w Junior College - przyp. red], przechwycił piłkę pod atakowanym koszem przy prostym wznowieniu, a następnie zdobył jeszcze sześć punktów.

Do niego dołączyli inni gracze Dąbrowy, którzy zaczęli kwartę od 17:7. Zeszli na ledwie punkt różnicy. Wtedy jednak Quinton Hosley dał sygnał do odjazdu i zielonogórzanie odskoczyli na 81:70. 

- W trzeciej kwarcie powinniśmy się bardziej bić, a zaczęliśmy ją ospale i bez zaangażowania. Pierwszy mecz serii zawsze jest najważniejszy dla jej losów i mocno nerwowy. Musimy grać równo przez 40 minut - mówił po meczu Przemek Zamojski, który w drugiej połowie dołożył dwie ważne trójki. 

Świetnie grali przez cały mecz Darko Planinić i Łukasz Koszarek. Wycięliśmy ich wszystkie najlepsze akcje w tym meczu. 
 
Trener Jacek Winnicki na konferencji prasowej doceniał grę Markela Starksa. - Rzucił 10 punktów, ale wszystkie były przy naszej dobrej obronie - mówił. Amerykanin miał najwyższy współczynnik +/- ze wszystkich graczy Stelmetu Enei BC - aż 23 na plusie i 6 asyst. Quinton Hosley dołożył 10 punktów (2 trójki), 3 asysty i 2 przechwyty. 

KUP BILETY NA NIEDZIELNY MECZ

Drugie starcie już w niedzielę o godz. 12:40. Pierwsze obejrzało 2903 widzów. Gorąco liczymy na podobną frekwencje w niedzielę. 


 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt