Wygrana z Legią 100:96

Wygrana z Legią 100:96

Kosma Zatorski, fot. Radosław Lacelt
ff

- Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz. Cieszę się także, że wszyscy są po nim zdrowi. Został nam w lidze jeden mecz z Krosnem, trzeba go wygrać i skupić się na przygotowaniu do play-offów - mówi Michał Sokołowski, który rzucił 21 punktów, miał 4 zbiórki i 2 przechwyty. Nasz skrzydłowy w ostatniej kwarcie sprytnie wymuszał faule (aż 13 w całym meczu) i dostawał się w pomalowane, gdzie kończył swoje indywidualne akcje. 

Z zwycięstwa zadwolony był trener Igor Jovović, ale nie ze stylu gry swojej drużyny. - Myślę, że moim zawodnicy są już głowami gdzie indziej, przy play-offach - tłumaczył podczas konferencji. Miał sporo pretensji do gry w obronie swoich zawodników, którzy pozwolili rzucić Legii aż 47 punktów do przerwy i 96 w całym spotkaniu. Warszawianie w tym sezonie zdobywają średnio na mecz tylko 78.1 punktów. Aż 33 oczka zanotował Omar Prewitt. 

Przebieg meczu? Stelmet Enea BC roztrwonił 13-punktową przewagę wypracowaną w drugiej kwarcie. W czwartej kwarcie remisował 80:80. Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce, gdzie zielonogórzanie pozwolili wziąć sprawy w swoje ręce wspomnianemu Sokołowskiemu i Markelowi Starksowi (18 punktów). 

Wypożyczony do Legii Warszawa Filip Matczak wyjeżdżał z hali CRS niepocieszony. W kluczowej akcji dla swojego zespołu, świetnie rozrysowanej przez Tane Spaseva, uwolnił się po dwóch zasłonach z opieki Michała Sokołowskiego.

Dostał idealne podanie od Omara Prewitta lecz przestrzelił otwarty rzut z dwutaktu. Zielonogórzanin był blisko triple-double. Skończył mecz z 15 punktami, 9 asystami i 9 zbiórkami (6/15 z gry) i nie trafił swoich czterech ostatnich rzutów w czwartej kwarcie. 

- Stworzyliśmy dziś fajne widowisko. Szkoda, że nie udało się wyrwać zwycięstwa, bo uważam, że na nie zasłużyliśmy. Dziękuję kibicom, którzy przyjechali z Warszawy, aby nas wspierać. Źle mi z tym, że nie trafiłem otwartego lay upa w końcówce - mówił po meczu. 
 
Teraz przed nami świąteczny mecz z Tsmokami Mińsk. Zagramy w niedzielę o 17:00. Na ostatnie dwa mecze ligi VTB zdecydowaliśmy się obniżyć bilety. 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt