Wojciech Walich nowym asystentem trenera Vidina

Wojciech Walich nowym asystentem trenera Vidina

Kosma Zatorski, grafika Bartosz Rybicki

Wojciech Walich będzie nowym asystentem trenera Olivera Vidina. Przez ostatnie pięć sezonów pracował jako asystent w zespole Tsmoków Mińsk.

- Cieszymy się, że Wojciech dołącza do sztabu szkoleniowego naszej drużyny. Poznaliśmy się przy okazji gry w lidze VTB i zebraliśmy o nim same dobre referencje. Cieszę się, że wraca do swojego kraju i będzie pracował w Zielonej Górze – mówi Janusz Jasiński, przewodniczący rady nadzorczej Grono SSA.

42-letni szkoleniowiec pochodzi z Poznania. Pracował m.in. w Polfarmexie Kutno, a ostatnie lata spędził na Białorusi, w zespole Tsmoków Mińsk. Do 2020 roku był w sztabie szkoleniowym reprezentacji Białorusi. Absolwent AWF Poznań i pierwszej edycji Szkoły Trenerów PZKosz. W przeszłości pracował także w ekstraklasie kobiet, w zespołach z Leszna i Poznania.  

Trener Oliver Vidin wypowiada się o nim w samych superlatywach.

- Wojciech był na samym szczycie naszej listy kandydatów. Myślę, że idealnie pasuje do naszego zespołu. Jest doświadczony i zdeterminowany, co idealnie odpowiada aktualnym potrzebom klubu. Zebrałem o nim same dobre referencje od trenerów i koszykarzy Tsmoków Mińsk, gdzie pracował przez ostatnie pięć sezonów – mówi trener Oliver Vidin.

Z klubem po ośmiu sezonach rozstaje się Jakub Lewandowski, który pełnił funkcję kierownika zespołu oraz asystenta trenera. Dziękujemy mu za pracę dla naszego zespołu i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Obowiązki kierownika drużyny przejmie Hubert Olejniczak, który w ostatnim sezonie pomagał przy pracy pierwszego zespołu. Witamy na pokładzie!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt