Ważne zwycięstwo w Sopocie

Ważne zwycięstwo w Sopocie

Kosma Zatorski
Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Trefl Sopot 90:85. Dla zielonogórzan była to 20 wygrana w sezonie. 

- Kontrowaliśmy ten mecz od początku do końca. Rywale kilka razy próbowali się do nas zbliżyć, ale w końcówce graliśmy mądrze i dowieżliśmy zwycięstwo do końca - mówi Darko Planinic, który w Ergo Arenie zdobył 25 punktów i miał 6 zbiórek. Planinic był najlepszym strzelcem zielonogórzan. - Mam nadzieję, że moja forma utrzyma się jak najdłużej! - dodaje chorwacki środkowy. 

Mecz w Sopocie obejrzało na trybunach blisko 9 tys. osób. To rekord frekwencji w tym sezonie Energa Basket Ligi. 

Trefl Sopot jeszcze w czwartej kwarcie zbliżył się na wynik 63:63. W końcówce jednak właśnie za sprawą Planinica i Quintona Hosleya goście kontrowali wynik. Dla Hosleya było to najlepsze spotkanie odkąd ponownie założyl zieloną koszulkę. Rzucił 14 punktów, miał 4 asysty i 4 przechwyty. Był wszędzie. - Wydaje mi się, że odzyskałem swój swagger - napisał po meczu na swoim Twitterze.

To samo mógłby napisać Łukasz Koszarek, który rzucił 14 punktów i miał 4 asysty. Tercet Planinic - Hosley - Koszarek rzucił aż 53 punkty. 

Warto jednak pamiętać, że graliśmy z drużyną walczącą o utrzymanie. Przed nami teraz rywale znacznie bardziej wymagający. 
 

W niedzielę zagramy w Nowogrodzie, we wtorek u siebie z Twardymi Piernikami Toruń, w czwartek z Kalevem/Cramo Tallin.

Do końca piątku kod WIOSNA obniża ceny biletów o 21%. Korzystajcie!  

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt