W Stargardzie +20. Wygrywamy 96:76.

Maciej Molka, fot. Tomasz Browarczyk / basketzg.pl

Środowy wieczór w Stargardzie należał do Stelmetu Enea BC. Zielonogórska drużyna wygrała dziewiąty mecz z rzędu w polskiej lidze.

Początek należał do naszej drużyny. Po punktach czwórki Meier, Thomasson, Hakanson i Gordon prowadziliśmy już 12:4. Od tego momentu gra stała się jednak bardziej wyrównana, a na parkiecie szalał Adris De Leon, który w pierwszej części meczu zdobył 8 punktów. Wynik na koniec kwarty: 20:27. Druga część to mocne uderzenie gospodarzy - De Leon kontynuował swój koncert, a dołączył do niego Raymond Cowels i po 3 minutach gry gospodarze mieli jedynie punkt straty do Stelmetu Enea BC. Od czego jest jednak kapitan – Łukasz Koszarek celną trójką zapoczątkował ucieczkę naszej drużyny. Świetna gra naszej drużyny podkreślona została serią punktową 20:6, dzięki czemu do przerwy prowadziliśmy 52:37.

Trzecia kwarta miała dwie części. W pierwszej gracze z Zielonej Góry podwyższyli przewagę do 25 punktów, w czym duża zasługa kwartetu Hakanson/Meier/Gordon/Zyskowski, który w ciągu pięciu minut zdobył aż 20 punktów. Potem jednak nastąpił niespodziewany przestój, do końca kwarty zdobyliśmy jedynie pięć oczek, podczas gdy gospodarze nie próżnowali – zdobyli ich w tym czasie 19. Przed ostatnią częścią meczu prowadziliśmy 77:66. Czwarta kwarta kontrolowana była przez naszych zawodników, stopniowo powiększali przewagę i nie dali gospodarzom zbliżyć się choćby na krok. Skuteczni byli Meier i Thomasson, we dwójkę zdobyli w tej kwarcie tyle punktów ile cała drużyna gospodarzy (10). Po ostatnim gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 76:96.

Osobny fragment należy poświęcić zielonogórskim kibicom, którzy przez cały mecz żywiołowo dopingowali naszą drużynę. Dziękujemy i prosimy o jeszcze!

Podziękowania po meczu z PGE Spójnią Stargard

Byliśmy świadkami świetnych obrazków po dzisiejszym meczu. Zawodnicy i kibice wspólnie cieszyli się z dziewiątego z rzędu zwycięstwa. Dzięki Klub Kibica Zastal. ?

Gepostet von Stelmet Enea BC Zielona Góra am Mittwoch, 11. Dezember 2019

Dwugłos trenerski:

Żan Tabak (Stelmet Enea BC Zielona Góra): Mimo, że wygląda to na łatwe zwycięstwo, to tak nie było. Zagraliśmy bardzo dobry mecz przeciwko drużynie, która ostatnio bardzo zmieniła skład. Mają bardzo dobry sztab szkoleniowy. Drużyny, które przyjadą tu w przyszłości będą miały przed sobą trudne zadanie.

Jacek Winnicki (PGE Spójnia Stargard): Gratulacje dla zespołu z Zielonej Góry. Staraliśmy się walczyć, szukaliśmy różnych rozwiązań. Zespół Stelmetu Enea BC był znakomity rzutowo w tym spotkaniu. Walczyliśmy, podczas meczu widzieliśmy cień szansy, ale żeby wygrać z takim zespołem jak zielonogórski, trzeba trafiać. Dziękuję swoim zawodnikom za walkę, drużynie zielonogórskiej jeszcze raz gratuluję.

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!