Trzecia porażka w Energa Basket Lidze. Enea Zastal BC przegrywa w Ostrowie Wlkp.

Redakcja, fot. Arged BMSLAM Stal
W środowy wieczór zielonogórski Enea Zastal BC przegrał w Ostrowie Wielkopolskim z miejscowym Arged BMSLAM Stal 80:90.

Zielonogórzanie przystąpili do meczu osłabieni brakiem Geoffrey'a Groselle'a, który dzień wcześniej doznał urazu barku w meczu z estońskim Kalevem Tallinn.

Pierwsze minuty gry nie zapowiadały tego, co działo się w dalszej części spotkania. Przez połowę trwania pierwszej kwarty prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, a samo widowisko zapowiadało się na arcyciekawe. Niestety dla nas, gospodarze zakończyli pierwszą część spotkania z przytupem i już wtedy wyszli na dwunastopunktowe prowadzenie.

Od tamtej pory na parkiecie dominowali gospodarze. Ekipa Żana Tabaka tylko dwa razy zbliżyła się do zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. W drugiej kwarcie zespół z Zielonej Góry zanotował serię punktową 16:3, jednak zaraz potem Stal ponownie uciekła na kilkanaście punktów. Drugim momentem, który mógł być przełomowy był zryw w czwartej kwarcie - z dwudziestu punktów przewagi gospodarzy pozostało jedynie osiem. Niestety to było wszystko, na co było stać w środę graczy z Zielonej Góry. Ostatecznie Enea Zastal BC przegrał w Ostrowie Wielkopolskim z Arged BMSLAM Stalą 80:90.

Pozytywem, który możemy wyciągnąć z dzisiejszego spotkania jest występ Cecila Williamsa, który pojawił się na parkiecie po kilku tygodniach przerwy.

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!