Szlagier we Włocławku!

Szlagier we Włocławku!

Maciej Molka, fot. basketzg.pl

To drugi mecz pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie – w pierwszym Stelmet Enea BC był lepszy od drużyny z Włocławka – wygrał 101:77.

Przerwa reprezentacyjna dopiero się zakończyła, obie drużyny wracają z nowymi siłami. Ekipa gospodarzy jest na drugim miejscu w tabeli - tuż za nami. Włocławianie wygrali do tej pory 16 meczów, przegrali jedynie cztery, Stelmet Enea BC wygrał tyle samo spotkań, ale przegrał o jedno mniej.

- Anwil to dobra drużyna, ale znamy się już doskonale. Wiemy jak grają, oni wiedzą w jaki sposób gramy my. Jedziemy tam powalczyć – mówi Joe Thomasson.

Dodatkowego smaku dodaje "wymiana" pomiędzy klubami, do której doszło przed sezonem. Michał Sokołowski zamienił Zieloną Górę na Włocławek, w przeciwnym kierunku powędrował Jarosław Zyskowski, który jest wiodącą postacią Stelmetu Enea BC. Jarosław Zyskowski senior w wywiadzie dla TVP Sport podkreśla rolę trenera Żana Tabaka w koszykarskim rozwoju swojego syna. - Teraz przyszedł Żan Tabak, facet z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, i nagle się okazuje, że Jarek może robić takie akcje, których wcześniej nie robił. W miesiąc się tego nauczył? Nie! Po prostu trener zobaczył i uwolnił jego potencjał. To jest prawdziwa rola i funkcja szkoleniowca. Tabak zrobił to prawie z każdym graczem Stelmetu.

- To będzie ciężki mecz. Gramy z jedną z najlepszych drużyn w Polsce, zwycięzcą ostatniego Pucharu Polski. Słyszałem, że atmosfera w hali we Włocławku jest naprawdę szalona, więc musimy trzymać się mocno razem jako drużyna, żeby powtórzyć świetny listopadowy występ. Anwil na pewno będzie chciał się zrewanżować, więc musimy na nich uważać – mówi Ludde Hakanson, nasz rozgrywający i najnowsza gwiazda reprezentacji Szwecji.

Transmisja meczu na antenie Polsat Sport Extra rozpoczyna się o 20:15. Dla kibiców preferujących wersję dźwiękową spotkanie będzie transmitowane na żywo w Radiu Zielona Góra na fali 97.1 FM.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt