Skyler Bowlin zawodnikiem Enei Zastalu BC

Skyler Bowlin zawodnikiem Enei Zastalu BC

Redakcja, fot. basketzg.pl

Skyler Bowlin nowym zawodnikiem Enei Zastalu BC Zielona Góra!

Skyler urodził się 13 lipca 1989 roku w Paragould w stanie Arkansas. Amerykański rozgrywający występował w tym sezonie w barwach Iraklisu Saloniki, dla którego zdobywał średnio 8 punktu i 4,4 asysty w każdym spotkaniu ligi greckiej.

Wcześniejsze lata Bowlin spędził w Niemczech, gdzie reprezentował s.Oliver Baskets (11,2 punktu, 3,8 asysty w ostatnim sezonie w BBL), Science City Jena i Giessen 46ers.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę podpisać kontrakt z Eneą Zastalem BC Zielona Góra! Obserwowałem wasze spotkania, ponieważ bardzo dobrze znam się z Iffe Lundbergiem z czasów naszych występów w Danii. Obecny sezon jest bardzo dobry dla zielonogórskiej drużyny i nie mogę doczekać się kiedy do niej dołączę. Chcę być tym elementem, który pozwoli Zastalowi kontynuować świetną grę. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale będę ciężko pracował nad tym, aby zdobyć z klubem wszystko co się da – mówi Bowlin.

Jak na temat nowego zawodnika Enei Zastalu BC wypowiada się Janusz Jasiński, przewodniczący Rady Nadzorczej Grono SSA?

- Ciężko pracujemy ze sztabem szkoleniowym już od tygodnia, temat podpisania kontraktu z Bowlinem rozpoczął się już w trakcie trwania Pucharu Polski. Skyler był jednym z naszych pierwszych wyborów, ponieważ chodziło nam przede wszystkim o zawodnika, który ma duży potencjał w dostarczeniu tej „pozytywnej energii”, czyli tego, czego oczekują cały czas nasi trenerzy. Musimy mieć ludzi, którzy chcą być z nami i chcą wygrywać. Bowlin to zawodnik o dużym doświadczeniu, za nim wiele sezonów rozegranych w niemieckiej lidze. Pasuje do naszej drużyny pod względem zaangażowania i pracowitości, więc myślę, że to będzie bardzo dobry „strzał” – powiedział Jasiński.

Do największych indywidualnych sukcesów Bowlina w europejskiej koszykówce można zaliczyć tytuły MVP ligi duńskiej (2015) kiedy to z zespołem Horsens IC został mistrzem Danii, oraz MVP finałów ligi szwedzkiej (2016) podczas jego występów w barwach Södertälje Kings.

Umowa obowiązywać będzie do końca obecnego sezonu, a zawodnik zagra z numerem 12.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt