Ruszamy do Słupska po dziewiąte zwycięstwo!

Ruszamy do Słupska po dziewiąte zwycięstwo!

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Już dziś nasi zawodnicy wyruszyli do Słupska gdzie w poniedziałek zmierza się zespołem Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. 
 
Obecnie słupszczanie mają o jedno zwycięstwo więcej od naszej drużyny (bilans 9-8) ale warto zauważyć, że mają obecnie świetna passę wygrywając ostatnio sześć z ośmiu spotkań. Jedyne porażki to jednym punktem z Treflem Sopot i totalna niemoc w spotkaniu z GTK Gliwice gdy Czarni zdobyli tylko 49 punktów). Ostatnie trzy mecze to zwycięstwa na wyjeździe z Treflem, Arką i Stalą Ostrów. Wrażenia muszą robić szczególnie wygrane z faworytami w Sopocie i Ostrowie. Zwycięstwa z pewnością związane są ze zmianami w składzie gdy do drużyny dołączyli Amerykanin Billy Ivey i rozgrywający Jakub Schenk (zmieniając Watkinsa i Bryanta). Już od początku wyrośli na liderów zespołu. Wskazują na to również statystyki - Ivey to pierwszy strzelec drużyny ze średnią prawie 17 punktów na mecz (ponadto świetna skuteczność za trzy - 50%). Drugi punktowo jest Jakub, który ponadto jest liderem drużyny w asystach (7 na mecz). 
 
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk traci w chwili obecnej średnio najmniej punktów na spotkanie (73,5 pkt). W meczu w Zielonej Górze przegraliśmy spotkanie 85:93, a najskuteczniejszy w Czarnych był środkowy Daequon Lake (23 pkt). U nas był to Dusan Kutlesić (23) i Przemek Żołnierewicz (20). W poniedziałek zmierzą się drużyny walczące o playoffy, które obecnie sąsiadują na pozycjach osiem i dziewięć. Jest to więc z pewnością ważny mecz dla obu zespołów. Historycznie mecze w Gryfii zawsze były zacięte i nasz bilans do tej pory to 8 zwycięstw i 9 przegranych. Taki sam bilans mamy obecnie w Energa Basket Lidze. To więc oznacza, że musimy walczyć o dziewiąte zwycięstwo zarówno w obecnej tabeli jak i ogólnie w hali Gryfia. 
 
Mecz Grupa Sierleccy Czarni Słupsk z Enea Zastal BC Zielona Góra transmitowany będzie na stronie emocje.tv w poniedziałek 30 stycznia o godzinie 18:00, a ponadto tradycyjnie transmisja radiowa w Radio Zielona Góra. Dawaj Zastal!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt