Puchar Polski jest nasz!

Puchar Polski jest nasz!

Redakcja, fot. basketzg.pl

Enea Zastal BC Zielona Góra zdobył Suzuki Puchar Polski! Podopieczni Żana Tabaka wygrali z zespołem PGE Spójni Stargard 86:73. MVP imprezy został wybrany lider naszego zespołu, Iffe Lundberg.

Choć mecz rozpoczął się od punktów Blake’a Reynoldsa, to większe wrażenie zrobiły dwa wsady Iffe Lundberga z rzędu, po których Enea Zastal BC prowadził już 6:1. PGE Spójnia nie dała jednak za wygraną i od początku zaznaczyła, że też chce zdobyć Suzuki Puchar Polski – już po czterech minutach na tablicy wyników widzieliśmy rezultat 9:9. Po chwili rozpoczął się odjazd zielonogórskiej ekipy. Od tego stanu zdobyła aż szesnaście punktów, przy jedynie siedmiu PGE Spójni.

Druga kwarta to mocne uderzenie zespołu ze Stargardu – dwie trójki trafił Filip Matczak, a zespół trenera Marka Łukomskiego odrobił prawie wszystkie straty. Nie z takich opresji jednak wychodziła nasza drużyna. Po kolejnej minucie wynik brzmiał 35:27, a przewaga wróciła do stanu sprzed rozpoczęcia kwarty. Zawodnicy trenera Tabaka rozpędzali się z każdą sekundą i z każdą akcją – po pierwszej połowie wygrywali aż siedemnastoma oczkami – prowadzili 48:31.

Trzecia część meczu była dla Enei Zastalu BC dość trudna – przez sześć minut gry podopieczni Żana Tabaka zdobyli jedynie pięć punktów, co wykorzystała PGE Spójnia zmniejszając straty do ośmiu oczek. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął tercet Koszarek-Lundberg-Freimanis, który dał odetchnąć naszej drużynie swoimi punktami. Przed ostatnią kwartą przewaga naszej drużyny nadal była bezpieczna i wynosiła trzynaście oczek.

Ostatnia kwarta była pokazem mocnej, fizycznej walki z obydwóch stron. Zarówno zespół PGE Spójni, jak i Enei Zastalu BC nie chcieli odpuścić możliwości zdobycia Pucharu Polski. Ostatecznie górą był zielonogórski klub, który zwyciężył 86:73. Po zakończeniu meczu doszło do dekoracji, a MVP całego turnieju został wybrany Duńczyk Iffe Lundberg.

MAMY PUCHAR POLSKI!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt