Przylatuje rewelacyjny UNICS!

Przylatuje rewelacyjny UNICS!

Kosma Zatorski, fot. VTB United League

Rewelacyjny w tym sezonie UNICS Kazań przylatuje do Zielonej Góry! John Brown i spółka zagrają w niedzielę o godz. 19:00 w hali CRS. 

- UNICS Kazań to rewelacja rozgrywek ligi VTB i Euroligi. Na każdej pozycji mają zawodników z europejskiego topu. Na takie mecze nie trzeba się dodatkowo mobilizować. Na pewno się nie poddamy i nie przestraszymy, bo przyjeżdża klasowa drużyna. Jak zagramy swoje, to może być fajny i wyrównany mecz - twierdzi Jarosław Zyskowski, skrzydłowy Enea Zastalu BC Zielona Góra. 

W czwartek, w rozgrywkach Euroligi, gracze z Kazania pokonali u siebie FC Barcelonę 70:64. 22 punkty zdobył rozgrywający Lorenzo Brown, a skrzydłowy John Brown dołożył 20 oczek i miał aż siedem przechwytów. Dla tych, którzy śledzą ligę VTB występ skrzydłowego UNICS-u nie powinien być żadnym zaskoczeniem.

Brown to obecnie jeden z najlepszych obrońców w Europie, który może bronić graczy na każdej pozycji. Jego droga na europejski szczyt wiodła... przez rozgrywki drugiej ligi włoskiej. Ciekawostką jest fakt, że reprezentuje go ta sama agencja, która prowadzi karierę Andy'ego Mazurczaka. Po dłuższą lekturę na temat Browna odsyłamy z przyjemnością tutaj. 

Do Zielonej Góry wybiera się także Mario Hezonja, który wystąpi w konkursie trójek i konkursie wsadów na zbliżającym się Meczu Gwiazd ligi VTB. Jego talent rozbłysł w FC Barcelonie, później został wybrany z 5. numerem draftu przez Orlando Magic, ale kariery w NBA nie zrobił i wrócił do Europy. 

Z bilansem 12-7 beniaminek z Kazania zajmuje 5. miejsce w tabeli Euroligi - najwyższe z rosyjskich drużyn. Jeszcze lepiej podopieczni Vladimira Perasovića radzą sobie w lidze VTB, gdzie mają bilans 9-2 i zajmują pierwsze miejsce.

Historia spotkań obu drużyn w lidze VTB jest następująca. Osiem razy zwyciężali Rosjanie, raz wygrała drużyna z Zielonej Góry. Było to całkiem niedawno. W ubiegłym sezonie drużyna Iffe Lundberga (32 punkty) pokonała UNICS 92:86 w hali CRS.

Początek niedzielnego meczu o godz. 19:00. Bilety wciąż są do nabycia. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt