Przegrywamy drugi mecz z Arką 80-105 i zajmujemy 4. miejsce.

Arkadiusz Dudek, fot. Andrzej Romański / plk.pl

Nie tak miał skoczyć się ten sezon. W drugim meczu o trzecie miejsce przegrywamy z Arką Gdynia 80-105. Gdynianie odrobili 18 punktów straty z pierwszego meczu, zdobywając brązowe medale Mistrzostw Polski.

Przebieg meczu

Początek rywalizacji nie zapowiadał tego jak to spotkanie się skończy. Dzięki celnym trójkom Sokołowskiego (14 pkt., 8 as., 5 zb w całym meczu), Zamojskiego i Sakica oraz dobrego wykończenia podkoszowych akcji Darko Planinica nieznacznie prowadziliśmy. Po pierwszej kwarcie było 22-20 dla Stelmetu Enei.

Niestety był to ostatni moment w którym to rywal musiał gonić wynik. W pewnym momencie meczu daliśmy gdynianom zdobyć punkty z siedmiu na osiem kolejnych akcji drugiej kwarty. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza wyszła wtedy na ponad dwucyfrowe prowadzenie. Do szatni schodziliśmy z jedenastopunktową stratą.

Trzecia ćwiartka zaczęła się od podwyższenia prowadzenia przez graczy Arki do 15 punktów. Lecz od tego momentu zaliczyliśmy serię dziewięciu punktów bez odpowiedzi rywali. Niestety powtórzyła się sytuacja z poprzedniej kwarty - nasza słaba obrona pozwoliła na kolejną punktową serię, podczas której gdynianie trafiali rzut za rzutem.

Ostatnią cześć gry zaczynaliśmy z tylko jednym punktem przewagi w dwumeczu. Jego wynik balansował na krawędzi wygranej lub przegranej. Gdynianie niesieni dopingiem poczuli wiatr w żaglach. Świetnie grał James Florence (33 pkt., 4 as., 10/14 z gry, w tym 4/7 za 3, 9/9 z wolnych w całym meczu) który zdobył 14 z 31 punktów Arki w tej kwarcie. Na nic zdały się indywidualne akcje Markela Starksa (16 pkt., 3 zb., 2 as.) i ostatecznie pewniej oraz waleczniej grający rywale rozstrzygnęli mecz z przewagą zapewniającą im trzecie miejsce.

Stelmet w liczbach

Czterech zawodników skończyło mecz z conajmniej czterema faulami. Spotkanie przedwcześnie kończyli Łukasz Koszarek oraz Quinton Hosley.

Michał Sokołowski zaliczył 8 asyst. Jest to jego rekord kariery w rozgrywkach polskiej ligi.

Arka w liczbach

Po tym jak w G1 gdynianie trafili 38% rzutów za 2 (10/26), w tym 18 z pola pomalowanego, w G2 trafiali za 2 na 62% skuteczności (20/32) - z pomalowanego podwoili swoje zdobycze.

James Florence trafił 10 z 14 rzutów z gry. W dwóch poprzednich meczach zaledwie 3 na 22.

Po meczu powiedzieli

Przemysław Zamojski:

Krzysztof Szubarga:

Co dalej?

W ten sposób kończymy ten sezon Energa Basket Ligi.

Dziś czeka nas jeszcze mecz Stelmet Enea vs. reprezentacja KK Zastal. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.