Przegrana w Nowogrodzie

Kosma Zatorski, fot. Liga VTB
Niżny Nowogród pokonał nasz zespół 101:61. Najlepszym strzelcem naszego zespołu był Markel Starks, który rzucił 11 punktów.

Trzeci mecz z rzędu w lidze VTB dajemy rywalom rzucić powyżej 100 punktów - 115 CSKA, 109 Zenitowi i 101 Niżnemu Nowogród. Niedzielny mecz z drużyną Vladimira Dragicevića (20 punktów, 6 zbiórek) był jednym z gorszych w naszym wykonaniu w tym sezonie. Walka z gospodarzami trwała jedynie w pierwszej kwarcie, przegranej 21:17. Później Niżny postanowił odjechać, a nasi gracze nie podjęli rękawicy.

Po trójce bezbłędnego w niedzielę Artema Komolova (24 punkty, 6/6 za trzy, najlepszy mecz w sezonie) gospodarze odskoczyli na 40:28. W 25. minucie meczu było już 60:39 dla graczy trenera Zorana Lukica.

Zielonogórzanie grali fatalnie w obronie, pozwalając graczom Niżnego na 68% skuteczności za 2 i 46% za trzy - 13 celnych rzutów zza łuku przy tylko 6 zielonogórzan. W ataku zaś popełnili 22 straty przy ledwie 11 asystach - gospodarze 27 asyst i 11 strat. Starterzy Nowogrodu rzucili 56 punktów, nasi tylko 31. Żaden z graczy Stelmetu Enei BC nie rzucił w tym meczu więcej niż 11 punktów. Vladimir Dragicevic był bezlitosny dla naszych podkoszowych. Grał sporo jeden na jeden i nie miał żadnych problemów ze znajdywaniem drogi do kosza.

- Od początku było widać różnicę w zaangażowaniu i energii obu drużyn. Niżny przejął kontrolę od pierwszej kwarty i wygrał zasłużenie. My staraliśmy się skorzystać z szerokiej rotacji, ponieważ mamy przed sobą bardzo ważne spotkanie w lidze polskiej - mówi Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC.

Po 20 meczach zielonogórzanie zajmują 12. pozycję w tabeli ligi VTB. Kolejnym rywalem Stelmetu Enei BC będzie drużyna Kaleva/Cramo Tallin, która pojawi się w hali CRS już w najbliższy czwartek.

Teraz Polski Cukier!

Nasi gracze wylecieli z Nowogrodu w poniedziałek nad ranem. Już we wtorek o godz. 19:00 zmierzą się z ekipą Polskiego Cukru Toruń. Będzie to spotkanie dwóch drużyn, które nadal walczą o pierwsze miejsce w tabeli przed fazą play-off. Obecnie z bilansem 20-4 Stelmet Enea BC jest drugi, a Polski Cukier Toruń trzeci. We wtorek jedna z drużyn będzie miała pięć porażek na swoim koncie. Tyle samo ma czwarty w tabeli Anwil Włocławek (19-5).

Telewizja Polsat nie transmituje tego meczu, więc gorąco zachęcamy do pojawienia się w hali CRS. Tym bardziej, że w przerwie meczu wystąpi duet Acroart - finaliści siódmej edycji programu Mam Talent. Zapowiada sie niezapomniany wieczór w hali CRS!