Premierowe zwycięstwo Enei Zastalu BC

Premierowe zwycięstwo Enei Zastalu BC

Redakcja, fot. basketzg.pl

Premierowe zwycięstwo Enei Zastalu BC Zielona Góra w Energa Basket Lidze w sezonie 2021/2022! Podopieczni trenera Vidina wygrali ze Śląskiem Wrocław 81:71.

Pierwszy mecz ligowy w sezonie 2021/2022 rozpoczął się od wysokiej skuteczności Enei Zastalu BC. Świetne pierwsze minuty Apicia przełożyły się na znaczne prowadzenie zielonogórzan. W połowie kwarty Serb miał już na koncie siedem oczek, a podopieczni trenera Vidina prowadzili ponad dziesięcioma oczkami. Niestety, dalsza część kwarty należała do graczy z Wrocławia i choć David Brembly swoimi trzema trójkami próbował „szarpać”, to Śląsk odrobił prawie wszystkie straty i po dziesięciu minutach wynik brzmiał 21:18.

Drugą kwartę od dwóch celnych rzutów wolnych rozpoczął Jarosław Zyskowski. Chwilę później duet Frazier-Apić zaprezentowali zielonogórskiej publiczności potężnego alley-oopa, a hala CRS wybuchła okrzykiem radości tak głośno po raz pierwszy od prawie roku. Niestety, ponownie w druga część kwarty należała do Śląska, który wyszedł na prowadzenie po raz pierwszy w tym spotkaniu. Do końca połowy oba zespoły grały punkt za punkt i choć zielonogórzanom udawało się kilkukrotnie doprowadzać do remisu, to wrocławianie zawsze potrafili ponownie znaleźć drogę do kosza Enei Zastalu BC. Na parkiecie niesłychanie skuteczny był Apić, który w 17 minut zdobył 19 punktów i miał 8 zbiórek. 

Kolejne dziesięć minut zaczęło się odmiennie - tym razem to Śląsk od początku przejął inicjatywę, podpieczni trenera Mijovicia zdobyli pięć oczek z rzędu i wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie. Pierwsze punkty dla zielonogórzan dopiero po trzech minutach gry zdobył Devoe Joseph. Jeśli sytuacja się odwraca to całkowicie - teraz to Enea Zastal BC gromił gości w drugiej części trzeciej kwarty - drużyna z Zielonej Góry zanotowała run 23:4 (!) i prowadziła 65:54.

Czwarta kwarta była nieco odmienna, po konsultacji z trenerem Mijoviciem Śląsk grał dużo lepiej, nie pozwalał gospodarzom uciec, ale wynik nadal oscylował wokół dziesięciu punktów przewagi Enei Zastalu BC. Gra toczyła się punkt za punkt do samego końca, a ostateczny rezultat spotkania to 81:71.

Czytaj więcej

Jedziemy do Torunia!

Jedziemy do Torunia!

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt