Po ambitnej walce przegrywamy w Saratovie

Po ambitnej walce przegrywamy w Saratovie

Kosma Zatorski
Stelmet Enea BC do samego końca bił się o zwycięstwo, ale ostatecznie przegrał 106:112 w Saratovie.

Zielonogórzanie do Saratova polecieli bez Łukasza Koszarka i Quintona Hosleya. Nasi doświadczeni gracze regenerują siły przed kolejnymi meczami. 

W pierwszej kwarcie Avtodor wypracował bezpieczną przewagę. Po trójce Borisa Savovica w 6. minucie spotkania gospodarze prowadzili 17:10. To właśnie on i Artem Zabelin byli nie do zatrzymania dla naszych obrońców. 

W drugiej kwarcie zobaczyliśmy o wiele lepszą grę zielonogórzan, którzy wygrali kwartę 32:28. Aż pięć trójek do przerwy z pięciu rzutów trafił Przemek Zamojski. Świetną zmianę dał Kodi Justice, który dołożył trzy rzuty zza linii 6.75 m. Ten trzeci wpadł na równi z syreną kończącą pierwszą połowę. Zobaczcie!
 
Goście wygrali też trzecią odsłonę i przed ostatnią kwartą był remis 81:81. Warto wspomnieć o dobrym powrocie składu Gabe'a DeVoe, który w drugiej połowie grał bez kompleksów i wbijał się pod obręcz rywali na swoją lewą rękę. 

W czwartej kwarcie Michał Sokołowski przejął krycie na najlepszym strzelcu gospodarzy- Trae Goldenie, który miał do tej pory 23 punkty w 27 minut. Niestety chwilę później po zderzeniu z Davidem Kravishem nasz zawodnik musiał opuścić parkiet.

Od tej pory Avtodor zaczął powiększać swoją przewagę. Na pięć minut przed końcem prowadził 98:91, grając konsekwentnie pod obręcz do swoich wysokich. Wróciliśmy na 102:106 po trójce Markela Straksa.

Do zwycięstwa zabrakło przede wszystkim dobrej obrony pod koszem. Kto wie, jakby wyglądałby ten mecz w końcówce, gdyby nie uraz Sokołowskiego. Trae Golden rzucił 29 punktów i miał 12 asyst.  Świetnie w pierwszej połowie grał Przemek Zamojski, później ciężar gry wzięli na siebie Kodi Justice i Gabe DeVoe. Należy także pochwalić walczących pod tablicami Jarka Mokrosa i Adama Hrycaniuka (5 zbiórek w ataku Bestii). 

Brawa dla naszych chłopaków za ambitną postawę. Już w środę zagramy u siebie ze Spójnią. Zapraszamy już teraz na to spotkanie. 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt