Play-offy zaczniemy 3 maja!

Play-offy zaczniemy 3 maja!

Kosma Zatorski, fot. Radosław Lacelt

Znamy już daty pierwszych spotkań fazy play-off. Stelmet Enea BC rozegra swoje spotkania 3 i 5 maja w hali CRS. 

Bez względu na wyniki meczów ostatniej kolejki wiemy już, w jakich dniach zielonogórscy koszykarze zagrają swoje mecze w hali CRS. Pierwsze ze spotkań odbędzie się 3 maja (piątek), drugie zaś 5 maja (niedziela). 

Przed ostatnią kolejką istnieje kilka możliwości końcowego układu tabeli. Jeśli KING Szczecin (bilans na wyjeździe 8:6) pokona Polski Cukier Toruń (bilans u siebie 13:1), a Stelmet Enea BC w ostatnim meczu wygra u siebie z walczącym o utrzymanie Miastem Szkła Krosno, to wtedy zielonogórzanie zajmą drugie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. 

Każdy inny scenariusz oznacza dla nas trzecie miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Jeżeli Stelmet Enea BC i Polski Cukier Toruń będą miały taką samą liczbę punktów, to o miejscu w tabeli decyduje bilans bezpośrednich spoktań pomiędzy drużynami. Twarde Pierniki wygrały oba mecze. 

Kto będzie naszym przeciwnikiem? Szósta w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza ma przed ostatnią kolejką trzy punkty zaliczki nad szczecinianiami (57 punktów po 30 meczach), co oznacza, że przystąpi do play-offów z miejsca szóstego i zagra z trzecią drużyną. Na miejscu siódmym i ósmym plasują się KING oraz Legia (po 44 punkty, bilans 15-14). 

Wyniki ostatnich meczów zadecydują, które miejsca zajmą przed najważniejszą częścią rozgrywek. Legia zagra na wyjeździe z dziesiątą w tabeli Polpharmą, która pokonała u siebie ostatnio Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń. KING ma do rozegrania jedyne wspomniane spotkanie z Polskim Cukrem Toruń (28.04, 17:45). 

Stelmet Enea BC z trzema drużynami, które zajmą miejsca 6, 7 i 8, ma w tym sezonie bilans sześciu zwycięstw i zera porażek.

Tak wygląda pełny grafik pierwszej rundy naszej drużyny, gdzie rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw: 

mecz 1 – 3 maja (piątek)
mecz 2 – 5 maja (niedziela)
mecz 3 – 8 maja (środa)
mecz 4 – 10 maja (piątek)
mecz 5 – 13 maja (poniedziałek) 

Już teraz zapraszamy do hali CRS! Sprzedaż biletów na spotkania fazy play-off rozpocznie się wkrótce. 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt