Piąte zwycięstwo w PLK z rzędu! Pokonujemy MKS Dąbrowa Górnicza!

Maciej Molka, fot. Dorota Murska / MKS Dąbrowa Górnicza

Zielonogórska drużyna zwyciężyła w środowy wieczór w Dąbrowie Górniczej 97:81 i przedłużyła serię zwycięstw w polskiej lidze do pięciu.

W pierwszej kwarcie przeważali gospodarze, którzy prowadzili przez pierwsze pięć minut gry. Właśnie wtedy nastąpiło przełamanie Stelmetu Enei BC, który po celnej trójce Zyskowskiego wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Nie trwało to jednak długo, ponieważ ośmioma punktami z rzędu popisał się Filip Put i po runie 12:4 dla gospodarzy na koniec kwarty na tablicy wyników widniał rezultat 27:20.

Druga część meczu to popisowa gra Stelmetu Enei BC. Zawodnicy z Zielonej Góry już po dwóch minutach odrobili straty z pierwszej kwarty i zaczęli marsz w stronę zwycięstwa. Choć w pewnym momencie po punktach Hakansona, Gordona i Ponitki nasza drużyna miała już osiem punktów przewagi, wynik do połowy oscylował wokół remisu – 48:45 dla zielonogórzan. W tej kwarcie do dorobku zielonogórskiej drużyny aż 11 punktów dorzucił Ivica Radić.

Po zmianie stron lepiej prezentował się nasz zespół. Rozpoczęliśmy kwartę od serii punktowej 14:5, dzięki czemu odskoczyliśmy gospodarzom aż na dwanaście punktów. Im dłużej trwała ta część meczu, tym lepiej prezentowali się zielonogórzanie. Trafiali prawie wszyscy: Ponitka, Hakanson, Gordon, Zamojski, Radić czy Zyskowski. Dzięki skutecznej grze zespołowej wygraliśmy tę kwartę aż siedemnastoma punktami. Wynik po 3 kwarcie: 77-57 dla Stelmetu Enei BC.

Czwarta kwarta to szaleńcza pogoń drużyny z Dąbrowy Górniczej. Trio Artis, Fraser i Johnson w ciągu niespełna 6 minut odrobiło ponad połowę strat, na trzy minuty do końca meczu wynik brzmiał 79:86. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął kwartet Hakanson, Radić, Ponitka i Meier, którzy zatrzymali atak miejscowych na jedynie dwóch punktach, samemu zdobywając ich aż 11. Piąte zwycięstwo z rzędu stało się faktem, Stelmet Enea BC wywiózł z Dąbrowy Górniczej dwa duże punkty. Końcowy wynik: 81:97.

Wyróżniający się: Ivica Radić (20 punktów), Ludde Hakanson (16), Marcel Ponitka (12).

Double-double (alert): Ludde Hakanson (16 punktów, 8 asyst).