Ogrywamy Parmę Perm na wyjeździe!

Kosma Zatorski
Stelmet Enea BC pokonał 92:72 Parmę Perm na wyjeździe. Po pierwszej kwarcie nasi koszykarze przegrywali już 15 punktami. Kluczowa dla losów meczu była trzecia odsłona wygrana 22:5.

Mecz nie zaczął się po myśli zielonogórzan, którzy przegrywali już 6:16, a po pierwszej kwarcie przegrywali już 29:14.

- Zaczęliśmy ten mecz zza miękko w obronie, mieliśmy też problemy z atakiem pozycyjnym - mówił po spotkaniu trener Igor Jovović. - Po pierwszej kwarcie przedyskutowaliśmy, co zrobimy źle i znaleźliśmy rozwiązanie. To pomogło nam w znalezieniu odpowiedniego rytmu w drugiej połowie i wygraniu meczu aż 22 punktami. Gratulacje dla mojego zespołu - dodawał.

Gracze Stelmetu Enei BC rozdali w tym spotkaniu aż 24 asysty i popełnili 9 przechywtów. Zeljko Sakic już do przerwy rzucił 15 punktów, tyle samo dołożył w całym spotkaniu Quinton Hosley. Dobrą zmianę dali Gabe DeVoe i Łukasz Koszarek, którzy skupili się na kreowaniu swoich kolegów. 19 punktów i 6 zbiórek miał Darko Planinic.

Nasz zespół zdobyl 32 punkty z pomalowanego i rzucił aż 16 punktów z szybkiego ataku, gospodarze ledwie trzy oczka. Aż 45 punktów z 92 naszej drużyny zdobyli rezerwowi. To był świetny występ całej drużyny. W końcówce swój debiut w lidze VTB zaliczył Kacper Traczyk - trafił trójkę na koniec spotkania.

Nasz zespół do poniedziałku został w Moskwie, gdzie o godz.19:00 zagra z Khimkami. We wtorek wracamy do Zielonej Góry a już w środę podejmiemy Anwil Włocławek o 17:45.