Odpadamy z Pucharu Polski

Kosma Zatorski, fot. Andrzej Romański / plk.pl
W ćwierćfinale Pucharu Polski koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali 64:71 z Arged BM SLAM Stalą Ostrów Wielkopolski.

Zielonogórzanie wygrali pierwszą kwartę 21:16. W drugiej odsłonie mieli już przewagę siedmiu oczek, ale na przerwę schodzili przy remisie 40:40. W trzeciej kwarcie znowu byli lepsi - 15:11, ale w czwartej kwarcie zdobyli tylko 9 punktów i odpadli z turnieju już w pierwszym dniu jego trwania.

Jeszcze na dwie minuty przed końcem był remis, ale wtedy Mike Scott i Ivan Maras trafili po trójce, ale zielonogórzanie nie potrafili odpowiedzieć akcją zakończoną punktami z gry. Stratę popełnił podwajany Darko Planinic (12 punktów do przerwy, tylko jeden w drugiej połowie), dwóch rzutów za trzy nie trafił Przemek Zamojski. W czwartkowym spotkaniu zielonogórzanie byli 5/23 z rzutów zza łuku (21.7%).

Kluczowa statystyka: 14:0 - tyle wynosiła różnica na korzyść rywali w punktach drugiej szansy

-  W drugiej połowie graliśmy źle w ofensywie. W kluczowych dwóch minutach rywale byli lepszą drużyną. Mike Scott i Ivan Maras rzucali najważniejsze rzuty. Mecz nie był ładny, obie drużyny miały swoje problemy, jednak to rywale zagrają w półfinale - mówił po meczu trener Igor Jovović.

- Dzisiaj przegraliśmy trochę sami ze sobą. Nie graliśmy dobrej koszykówki, nie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Popełniliśmy za dużo strat, przegraliśmy zbiórki. Nie pokazaliśmy walki i mądrości, dlatego przegraliśmy - dodawał Łukasz Koszarek.

Stelmet Enea BC, który do tej pory co roku meldował się w finale, tym razem odpada już w ćwierćfinale. Teraz przed naszą drużyną niemal dwa tygodnie wolnego. Łukasz Koszarek, Michał Sokołowski, Adam Hrycaniuk jadą na zgrupowanie kadry Polski, Darko Planinić został natomiast powołany do kadry Chorwacji.

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!