Odpadamy z play-off ligi VTB i kończymy sezon 20/21

Redakcja, fot. basketzg.pl

Choć w pierwszej połowie Enea Zastal BC był równorzędnym rywalem dla UNICSu Kazań, to w drugiej połowie nasi rywale okazali się znacznie lepsi. Zielonogórzanie przegrali piątkowe spotkanie 79:90 i odpadli z fazy play-off ligi VTB.

Drugi mecz ćwierćfinałowy był tym z gatunku „być albo nie być” dla Enei Zastalu BC. Ewentualna porażka oznaczała koniec sezonu dla zielonogórskiej drużyny, ewentualne zwycięstwo oznaczało trzecie spotkanie w serii. Podopieczni Żana Tabaka zaczęli świetnie, od początku byli skoncentrowani, a piłka znajdowała drogę do kosza. W połowie kwarty zielonogórzanie po rzucie Krisa Richarda wyszli na prowadzenie po raz pierwszy w tym spotkaniu, a na trzy minuty przed końcem tej części spotkania prowadzili aż pięcioma oczkami. Niestety po rzutach Uzinskiego i Smitha (Jamara) goście zbliżyli się do nas na jeden punkt. Po pierwszej kwarcie 25:24.

Druga kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu Adama Smitha. Niestety chwilę później to właśnie Amerykanin faulował Dmitrija Uzinskiego, który zanotował akcję 2+1 wyrównując tym samym rezultat. Kolejne minuty były dość dziwne, bo żadna z drużyn nie mogła złapać rytmu. Przez ponad pięć minut obie ekipy cierpiały na brak skuteczności, na nasze nieszczęście to „kamanda” trenera Priftisa obudziła się z tego letargu jako pierwsza. Rosjanie zdołali wyjść na pięciopunktowe prowadzenie, lecz tuż przed końcem kwarty zniwelował je celną trójką Skyler Bowlin. Do przerwy 37:39.

Trzecia część spotkania zainaugurowana została trafieniem Okaro White’a, a po chwili kolejne pięć punktów dorzucili Holland i Brown, podwyższając tym samym prowadzenie drużyny z Kazania do dziesięciu oczek. Ta przewaga utrzymywała się z mniejszymi i większymi wahaniami przez całą trzecią kwartę. UNICS był niezwykle skuteczny przy rzutach trzypunktowych - właśnie w ten sposób przez cały czas trzymał zielonogórski Enea Zastal BC na dystans. Kwartę zakończył rzutem za trzy równo z syreną David Brembly - przed ostatnimi dziesięcioma minutami na tablicy wyników widniał rezultat 56:66.

Ostatnią część spotkania, jakżeby inaczej, od celnego rzutu za trzy punkty rozpoczęła drużyna z Kazania, a po chwili dwa oczka dołożył Okaro White. W tym momencie strata Enei Zastalu BC wynosiła już piętnaście punktów. Niewiele zmieniło się w dalszej części - za każdym razem gdy zielonogórzanie zdołali odrobić część strat, to Rosjanie odpowiadali kolejnym mocnym atakiem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 79:90 i dla Enei Zastalu BC oznacza to jedno - kończymy sezon 2020/2021.

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!