Odjazd Czarnych Słupsk w czwartej kwarcie [RELACJA]

Kosma Zatorski, fot. Tomasz Browarczyk

W meczu kolejki Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonała Enea Zastal BC Zielona Góra 80:63. Najlepszym strzelcem gości był Nemanja Nenadić, autor 15 punktów.

Przebieg meczu:
Gospodarze byli na prowadzeniu przez trzy kwarty, ale w czwartej odsłonie po przechwycie Jarosława Zyskowskiego nasi zawodnicy przegrywali już tylko 54:56. Andy Mazurczak nie trafił jednak w kontrataku, a Czarni odpowiedzieli trójkami Lewisa, Beecha i Klassena. Odjechali na 65:56 i z minuty na minutę powiększali systematycznie swoją przewagę, notując serię punktową 12-0 (71:56). Zatrzymali zielonogórzan ledwie na 63 punktach – był to najgorszy w ataku mecz naszej drużyny. Ledwie 9 asyst, 17 strat i skuteczność 4/21 za trzy. Czarni świetnie ograniczyli grę pick and roll Nemanji Nenadica z Draganem Apicem, zachęcając tego pierwszego do rzutów za trzy (0/6) i umiejętnie utrudniając podania do naszego środkowego, który oddał ledwie sześć rzutów. Debiutujący w naszym zespole Devyn Marble rzucił tylko 2 punkty w ciągu 15 minut spędzonych na parkiecie. Słabo zagrali także Tony Meier, który popełnił dwa szybkie faule w trzy minuty oraz Devoe Joseph, który nie trafił żadnego z sześciu rzutów z gry.

Warto pochwalić: Przemysław Żołnierewicz rzucił 12 punktów w 15 minut, miał skuteczność 4/6 z gry i 3 zbiórki i 5 asyst. „Żołnierz” popisał się w tym meczu dwoma efektownymi akcjami. Po podaniu od Nemanji Nenadica do narożnika, zamarkował rzut za trzy, wjechał między obrońcami pod kosz i zakończył akcję 2+1. Chwilę później zabrał piłkę na połowie Billy’emu Garrettowi i zakończył akcję wsadem. Cieszy nas jego dobra dyspozycja.

Powiedzieli:

- Bardzo słaby mecz jeśli chodzi o skuteczność rzutową. W dzisiejszej koszykówce jak nie trafiasz za trzy, to bardzo trudno wygrać. Obrona dziś nie była zła, ale nasi rywale korzystali z naszych nietrafionych rzutów i zdobywali punkty z kontrataku. Powody przegranej? Słaba skuteczność za trzy oraz to, że nie wszyscy byli dobrze przygotowani do tego meczu mentalnie. Jeśli chcemy być w pierwszej czwórce przed play-off, to musimy wygrać wszystkie mecze do końca rundy zasadniczej – mówił po meczu trener Oliver Vidin.

- Bardzo fizyczny mecz. Ciężko się gra, gdy rzuca się 19% za trzy robi się 17 strat przy 9 asystach drużyny. Przegraliśmy ten mecz w ostatnich trzech minutach spotkania. Słupszczanie bardzo dobrze trafiali akcję 1 na 1, wróciła u nich pewność siebie. My mamy nowych zawodników, chcemy ich jak najszybciej włączyć do drużyny i patrzymy, co będzie dalej – dodawał kapitan zespołu David Brembly.

OBEJRZYJ KONFERENCJĘ PRASOWĄ

Następny mecz: W czwartek 17 marca o godz. 20:00 zagramy w hali CRS z walczącym o utrzymanie w lidze HydroTruckiem Radom. Obywatele Ukrainy na to spotkanie wejdą za darmo, aby odebrać zaproszenie na mecz wystarczy okazanie dowodu tożsamości w sklepie kibca (Intermarche Os. Pomorskie, Szosa Kisielińska 22) lub w kasie hali CRS przed samym spotkaniem.

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!