Niżny Nowogród lepszy. Przegrywamy 93:100

Redakcja, fot. basketzg.pl
Trzeci raz było blisko i trzeci raz nie daliśmy rady. Drużyna z Niżnego Nowogrodu wygrała sobotnie spotkanie 100:93.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Zastalu Enei BC. Zielonogórzanie grali skutecznie, a prym wiódł niezwykle skuteczny Geoffrey Groselle, który po niespełna ośmiu minutach spotkania miał już na koncie 15 oczek (7 na 7 z gry).

Niestety, choć pierwszą kwartę Zastal Enea BC wygrał 31:24, to od początku drugiej kwarty oglądaliśmy zmasowany atak gospodarzy. którzy po runie 9:0 już po dwóch minutach wyszli na prowadzenie 33:31. Kolejne minuty były wyrównane, choć ze wskazaniem na gospodarzy, którzy potrafili odskoczyć na kilka punktów. Nie złamało to jednak zielonogórskiego Zastalu, który na kilkanaście sekund przed końcem ponownie wyszedł na prowadzenie. Ostatnia akcja należała jednak do Gavrilovicia, który wyrównał stan meczu przed przerwą.

Jeśli trzecią część meczu trzeba byłoby opisać jednym słowem, zdecydowanie byłoby to: zacięta. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć walkę punkt za punkt, zmieniajace się co chwilę prowadzenie i niekończące się rzuty za trzy w wykonaniu obydwóch zespołów. Dopiero na dwie minuty przed końcem gospodarze zdołali zbudować czteropunktową przewagę.

Czwarta kwarta od początku należała do "kamandy" z Niżnego Nowogrodu. Grali skutecznie, wykorzystywali większość akcji i sumiennie powiększali przewagę nad naszym zespołem. Na cztery minuty przed końcem po rzutach osobistych Shepherda gospodarze prowadzili dziewięcioma punktami, jednak Ponitka i Lundberg ani przez chwilę nie planowali się poddawać. Obaj zdobyli siedem punktów z rzędu i doprowadzili do stanu 91:89. Niestety, Astapkovich i Strebkov celnymi rzutami pozbawili naszą drużynę złudzeń - Zastal Enea BC Zielona Góra przegrał w Niżnym Nowogrodzie 93:100.