Nikos Pappas nowym graczem Enei Zastalu BC

Nikos Pappas nowym graczem Enei Zastalu BC

Redakcja, fot. basketzg.pl

Nikos Pappas nowym zawodnikiem Enei Zastalu BC Zielona Góra!

Grecki rzucający obrońca przez siedem lat był podporą Panathinaikosu Ateny, a w ostatnim czasie był zawodnikiem Hapoelu Jerozolima, któremu miał pomóc w fazie Final Eight Basketball Champions League. Rozegrał tam tylko jedno spotkanie ze względu na odpadnięcie drużyny w pierwszej rundzie tych rozgrywek.

- Po tym jak straciliśmy dwóch niezwykle istotnych graczy staraliśmy się zrobić wszystko, aby pozyskać zawodników, którzy pomogą nam uzyskać dobre wyniki w końcówce sezonu. Jednym z tych ludzi jest Nikos Pappas, który powinien być ważnym elementem naszej drużyny - powiedział o naszym nowym nabytku trener Żan Tabak.

Pappas ma na swoim koncie mnóstwo tytułów, wyróżnień i nagród. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo i Puchar Grecji. Jako zawodnik Panioniosu w 2013 roku był najlepiej punktującym zawodnikiem ligi greckiej, w tym samym roku został wybrany najlepszym młodym zawodnikiem całej ligi, a także został wybrany do najlepszej piątki sezonu. Trzykrotnie wybierany był do greckiego meczu gwiazd, a jeden raz udało mu się zdobyć nagrodę MVP tego wydarzenia. 

W 2017 roku razem z reprezentacją Grecji wziął udział w EuroBaskecie, gdzie siedmiokrotnie reprezentował swoje narodowe barwy. 

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się podpisać kontrakt z zawodnikiem tego kalibru. To jeden z najważniejszych transferów w historii klubu, to również pierwszy Grek, który będzie występował w naszych barwach. Cieszymy się, że w miejsce Iffe Lundberga udało nam się znaleźć zawodników, którzy zyskali akceptację trenera. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, że zarówno Nikos, jak i Skyler to zawodnicy, którzy mają coś do udowodnienia po ostatnim sezonie. Jestem pewien, że gra w drużynie, która walczy o mistrzostwo Polski i ligi VTB będzie dla nich szansą, aby jeszcze bardziej się wypromować. My również korzystamy na tych transferach - w innych okolicznościach mogłoby nie być szansy na ich realizację - mówi Janusz Jasiński, przewodniczący Rady Nadzorczej Grono SSA.

Nikos Pappas podpisał kontrakt do końca sezonu 2020/2021.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt