Niestraszny nam King! Piąte zwycięstwo z rzędu!

Niestraszny nam King! Piąte zwycięstwo z rzędu!

Redakcja

W starciu dwóch niepokonanych drużyn Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Kinga Szczecin 92:72. Bohaterem meczu był Cecil Williams, autor 24 punktów. Aż 16 z nich zdobył już w pierwszej kwarcie meczu. 

Dla Williamsa był to pierwszy mecz, w którym wystąpił w specjalnej, personalizowanej masce osłaniającej jego nos, który uszkodził w meczu z Legią Warszawa. Amerykanin doskonale wszedł w spotkanie i i już w pierwszej kwarcie miał na swoim koncie aż 16 punktów. Trafił dwie trójki i popisał się także efektowną dobitką zakończoną wsadem.

Zielonogórzanie szybko przejęli mecz. Kluczem była, to już nowa tradycja, świetna agresywna obrona, z którą problemy mieli goście. Zespołowi ze Szczecina dopiero w końcówce drugiej kwarty udało się nieco zniwelować straty – z 24 na 19 oczek różnicy.

W drugiej połowie nie było powtórki z rozrywki z meczu z Legią Warszawa. Gospodarze pewnie trzymali wysokie prowadzenie i nie dali gościom ani przez moment pomarzyć o tym, że są coś jeszcze w stanie zdziałać. Dopiero w czwartej kwarcie Thomas Davis skorzystał z luźniejszej obrony i rzucił trzy trójki. To jednak nie zmniejszyło strat Kinga. Do przerwy liczyły one 19 punkty, po końcowym gwizdku wynosiły 20. 

- Cieszę się, że przez większość spotkania moja drużyna grała dokładnie to, co sobie założyliśmy. Miałem obawy, jak zagramy po 11 dniach przerwy, ale moi zawodnicy nie mieli z tym problemu, co było dziś widać na boisku - mówi Żan Tabak.

- Nie uważam aby King zagrał słabo. To był mecz zespołów grających w zgoła odmiennym tempie. Goście spowalniają grę. My zaś gramy szybko, a dziś to tempo jeszcze podkręciliśmy - dodawał Tabak.

92 punkty to drugi najlepszy wynik drużyny w tym sezonie. Najwięcej, 98, zielonogórzanie rzucili Legii Warszawa. Wtedy jednak sami stracili aż 92 oczka, dziś zatrzymali rywali na 72. 

Czasu na świętowanie piątej wygranej z rzędu w lidze PLK nie będzie. Już o 22:30 nasza drużyna wyruszyła autokarem do Berlina. Stamtąd poleci do Turcji, a następnie do Sankt Petersburga. To będzie długa podróż.

W środę o godz. 19:00 zagramy z Zenitem, który w pierwszej kolejce pokonał Chimki Moskwa. Transmisja spotkania na stronie ligi VTB. 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt