Niespodziewana porażka w Radomiu

Niespodziewana porażka w Radomiu

Kosma Zatorski
HydroTruck Radom sensacyjnie pokonał zielonogórzan 74:70. Przegrana oddala nasze szanse na zajęcie drugiego miejsca po rundzie zasadniczej. 

Liderująca w tabeli Arka Gdynia przegrała niespodziewanie u siebie z Kinigem Szczecin. Była to czwarta przegrana podopoiecznych Przemysława Frasunkiewicza w sezonie. Przed zielonogórzanami otworzyła się szansa, przy korzystynych wynikach pozostałych spotkań, aby wskoczyć nawet na pierwsze miejsce. Wystarczyło wygrać w Radomiu z 12. w tabeli Hydrotruckiem. 

Początek meczu wcale nie zwiastował, że będzie inaczej. Choć do przerwy zielonogórzanie przegrywali 36:38, to wydawało się, że druga połowa będzie już pod ich kontrolą. HydroTruck odskoczył w trzeciej kwarcie i w grze trzymali nas Gabe DeVoe(najwyższy /- w zespole) i Quinton Hosley. To właśnie po szalonym rzucie z połowy Amerykanina, ich przewaga stopniała do 54:54 przed ostatnią odsłoną.

Po celnej trójce Markela Starksa goście prowadzili już 66:62 na 2:35 przed końcem meczu. Na 39 sekund przed końcem Adam Hrycaniuk był faulowany przy zbiórce w ataku. Nie trafił dwóch rzutów wolnych, a radomianie odpowiedzieli celną trójką z narożnika Adriana Mielczarka. Przy 66:66 zielonogórzanie mieli czas do wykorzystania i ostatnią akcję. Markel Starks podał jednak za mocno do Michała Sokołowskiego i piłka wylądowała na aucie. W dogrywce celnym rzutem za trzy na minutę przed końcem popisał się Obie Trotter. 

Zobacz konferencję prasową: Zielonogórzanie trafili w tym meczu tylko 23 rzuty z gry, przestrzelili aż 11 rzutów wolnych i popełnili aż 22 straty. Porażka w Radomiu powoduje, że Stelmet Enea BC ma bilans 22-6 i musi liczyć na potknięcie Polskiego Cukru Toruń (bilans 22-5). Okazja do rehabilitacji za słaby występ pojawi się już w środę. Przeciwnikiem zielonogórzan będzie Legia Warszawa, która w weekend przegrała u siebie z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Bilety na spotkanie z Legią są już dostępne w sprzedaży. Można nabyć także mini karnet na dwa ostatnie ligowe starcia.  

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt