Nasze spotkania w grupie C ligi LOTTO 3x3

Nasze spotkania w grupie C ligi LOTTO 3x3

Tomasz Sadłowski, fot. Andrzej Romański
Po trzech spotkaniach odpadamy z pierwszego turnieju ligi LOTTO 3x3.

Opis wszystkich trzech spotkań poniżej.

Mecz 1 - godzina 12:10

Legia LOTTO 3x3 - 21
Enea Zastal BC Zielona Góra - 10

Przegrywamy nasze pierwsze spotkanie w lidze LOTTO 3x3. Wystąpiliśmy w składzie Radosław Trubacz, Jakub Der, Jakub Czyż, Nikodem Kowalski
 
Nasza drużyna twardo walczyła z Legionistami, ale niestety poległa 10:21. 
 
Pierwsze 2 punkty dla naszej drużyny zdobył dwa razy pod koszem Jakub Czyż.
Następnie dwa punkty zdobył Nikodem Kowalski na 4:4. Po uderzeniu w głowę, przez krótką część meczu nie grał Radosław Trubacz, który powrócił na spotkanie z przepaską. Legia wyszła na duże prowadzenie 11:4 po skutecznych trafieniach zza łuku. Zastalowcy pomału wrócili do gry do stanu 15:7. Niestety to było za mało w tym spotkaniu na drużynę Legii. 
W naszym zespole najwięcej punktów zdobył Nikodem Kowalski. 
 
W pierwszym meczu grupy C wygrała drużyna Suzuki Arka Gdynia z Anwilem Włocławek 21:17. 

Mecz 2 - godzina 16:00

Anwil Włocławek - 22
Enea Zastal BC Zielona Góra - 13

W meczu numer 2 przegrywamy z drużyną Anwilu Włocławek 13:22.
 
Po pierwszym trafionym rzucie z dystansu w turnieju Nikodema Kowalskiego wyszliśmy na prowadzenie na początku spotkania 2:1. Już po chwili musieliśmy gonić po tym gdy Anwil skutecznie odpowiedział rzutem za dwa Marcina Malczyka. Wyrównuje rzutem osobistym znów Nikodem Kowalski, ale Anwil po skutecznych akcjach wychodzi na 6-punktowe prowadzenie. Dopiero po kilku minutach czwarty punkt dla naszej drużyny rzucił Radek Trubacz. 
 
Po trafieniu Radosława Trubacza za 2 gonimy rywali na 7:11, ale duża ilość przewinień z naszej strony skutkuje trafieniami z rzutów wolnych. Kilka trafień z dystansu Anwilu i mamy niestety duża stratę do przeciwnika 9:18. Udaje nam się jeszcze zdobyć 5 punktów w spotkaniu, ale ostatecznie przegrywamy 13:22. 

Mecz 3 - godzina 19:30
 
Suzuki Arka Gdynia - 14
Enea Zastal BC Zielona Góra - 22

Wygrywamy nasze ostatnie, trzecie spotkanie w lidze LOTTO 3x3 w meczu przeciwko Suzuki Arka Gdynia.

Arka przystąpiła do spotkania jako pewniak wygrania grupy C, zagrali więc bez swojego podkoszowego Adriana Boguckiego.

Zaczęliśmy dobrze prowadząc 4:0 po dwóch trafieniach za dwa punkty z dystansu Nikodema Kowalskiego. Już po chwili był remis by znowu za dwa trafił dla naszej drużyny Kowalski. Przy stanie 8:8 na jednopunktowe prowadzenie wyprowadził nas Jakub Der. Skutecznością za dwa punkty wciąż imponował Nikodem Kowalski gdy wyprowadził nas na prowadzenie 14:10, a później znowu na 16:11. Po dwóch trafieniach za 2 trafieniach Dera i Trubacza wygrywamy ostatnie spotkanie w grupie C i kończymy turniej w trochę lepszych humorach.

Dziękujemy naszym graczom i trenerom za walkę i wysiłek w tym ciekawym turnieju i wracamy do rozgrywek 5x5.

 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt