Lokomotywa odjechała w czwartej kwarcie

Maciej Molka, fot. basketzg.pl
Zastal Enea BC Zielona Góra po raz czwarty musiał uznać wyższość rywali z ligi VTB. Lokomotiv Kubań wygrał w Zielonej Górze 114:99.

To był dla naszej drużyny pierwszy w tym sezonie mecz zamknięty dla publiczności. Być może właśnie tysięcy głośnych zielonogórskich gardeł zabrakło na trybunach hali CRS aby w czwartej kwarcie ponieść Zastal Eneę BC do zwycięstwa.

Mecz w pigułce: Przez trzy kwarty zielonogórski Zastal Enea BC grał jak równy z równym przeciwko rosyjskiej Lokomotywie. W ostatniej części meczu goście pokazali prawdziwą siłę i momentalnie odskoczyli na kilkanaście punktów. Po stronie rosyjskiej bardzo skuteczni byli Alan Willams (34 punkty, 13 asyst), który już po pierwszej kwarcie mógł pochwalić się double-double, Mantas Kalnietis, zdobywca 11 punktów i 17 (!) asyst oraz Kevin Hervey, który trafił pięć trójek przy sześciu oddanych rzutach zza linii 6,75. Choć Zastal Enea BC próbował, to w końcówce zabrakło sił i to Lokomotiv wywiózł z Zielonej Góry dwa punkty meczowe.

Zielonogórski bohater: Tych, pomimo porażki, jest kilku. Marcel Ponitka pokazał się z dobrej strony notując 17 punktów, 8 asyst i 3 zbiórki, a jego akcja kończąca pierwszą połowę na długo zapadnie w pamięci - jego wsad w kontrze był pierwszej klasy. Geoffrey Groselle choć zagrał w pierwszej połowie nieco słabiej, to w drugiej szybko "wskoczył" na swój normalny poziom - mecz skończył z osiemnastoma punktami i sześcioma zbiórkami. Kalnietisa w asystach próbował gonić nasz rozgrywający Iffe Lundberg - choć nie udała mu się ta sztuka, to 9 rozdanych asyst przy 14 zdobytych punktach nadal robi wrażenie.

Niespodzianka: Mecz sezonu Filipa Puta. Zielonogórski podkoszowy spędził na parkiecie dokładnie 12 minut i 16 sekund, nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu aż 16 punktów.

Punkty: Groselle 18, Ponitka 17, Put 16, Freimanis 15, Lundberg 14, Berzins 14, Richard 5.

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!