Lecimy do Kazachstanu

Lecimy do Kazachstanu

Agata Duszyńska, fot. Boris Teplitsky (BC Nizhny Novgorod)
W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 czasu polskiego Enea Zastal BC zmierzy się w Nur-Sułtanie z miejscowym PBC Astana. 

Enea Zastal BC ma na swoim koncie dwa przegrane spotkania w lidze VTB. Niestety, ostatni mecz w Energa Basket Lidze również zakończył się porażką. Drużyna z Sopotu pokonała podopiecznych Oliviera Vidina 93:89. 

Zapytaliśmy trenera zielonogórskiej drużyny, jakie nastroje panują przed kolejnym meczem w lidze VTB:

- Na ten moment najważniejsze jest to, że wszyscy jesteśmy zdrowi. Tony Meier wrócił, odbył jeden trening i mam nadzieję, że będzie dostępny w trakcie meczu z Astaną. Zaczęliśmy lepiej trenować i wierzę, że w trakcie spotkań będziemy wyglądać lepiej - mówi Oliver Vidin.

Na to samo pytanie odpowiedział również Devoe Joseph, który podchodzi do sobotniego spotkania z optymizmem.

- To będzie trudna przeprawa, to daleka podróż, po której zagramy z dobrą drużyną. Ten mecz będzie dla nas testem, zobaczymy w jakim kierunku idziemy. Jedziemy tam wygrać to spotkanie, mam nadzieję, że przywieziemy do Zielonej Góry zwycięstwo. - powiedział Joseph.

W zeszłym sezonie Enea Zastal BC mierzył się z drużyną z Nur-Sułtanu dwukrotnie. W pierwszym meczu pokonali PBC Astanę 110:86 w hali CRS, a w drugim przegrali w Kazachstanie 82:88.

Aktualnie nasi rywale po dwóch rozegranych meczach mają na koncie 3 punkty i zajmują szóste miejsce w tabeli, a Enea Zastal BC po dwóch rozegranych spotkaniach i zdobytych 2 punktach zajmuje ostatnią lokatę.

Spotkanie w Nur-Sułtanie odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 czasu polskiego. Mecz z polskim komentarzem transmitowany będzie za pośrednictwem Lubuskiego Centrum Informacyjnego, na stronie www.lci-lubuskie.pl. 

Zachęcamy do oglądania i wspierania naszej drużyny!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt