Kutlesic i Hadzibegovic dołączają do Enea Zastalu BC!

Kutlesic i Hadzibegovic dołączają do Enea Zastalu BC!

Kosma Zatorski, grafika Bartosz Rybicki

Dusan Kutlesic i Alen Hadzibegovic dołączają do Enea Zastalu BC Zielona Góra. Obaj zawodnicy podpisali dwuletnie kontrakty z naszym zespołem.

Serb Dusan Kutlesic ma 199 cm wzrostu. Może występować na pozycjach rozgrywającego, rzucającego i niskiego skrzydłowego. Ma 28 lat. W ostatnich dwóch sezonach występował w lidze serbskiej, w zespole Zlatibor Cajetina. W 30 spotkaniach rzucał średnio 20.3 punktów, trafiał za trzy na skuteczności 37.9% (44-116), notował 5.3 zbiórki i 3.0 asysty. Został wybrany na MVP play-offów rozgrywek drugiej ligi adriatyckiej, gdzie notował średnie na poziomie 25.3 punktów i 8 zbiórek.

Czarnogórzec Alen Hadzibegovic ma 210 cm wzrostu. Występuje na pozycji środkowego i silnego skrzydłowego. Ma 23 lata. W ostatnim sezonie grał na parkietach drugiej ligi adriatyckiej w zespole Lovcen 1947, gdzie notował średnie 15.6 punktów i 8.0 zbiórek. Rzucał za 2 na skuteczności 58.3%. Sezon dokończył w lidze Kataru, gdzie zdobywał średnio 22.5 punktów oraz 10.5 zbiórek. Wcześniej występował przez dwa sezony w zespole Runa Basket w pierwszej lidze rosyjskiej.

Zawodnicy podpisali dwuletnie umowy (z opcjami wyjścia po pierwszym sezonie dla obu stron).

- Dusan Kutlesic i Alen Hadzibegovic to zawodnicy, którzy dadzą nam jakość na obwodzie i pod koszem. Dusan udowodnił w ostatnim sezonie, gdy zdobył mistrzostwo Serbii, mistrzostwo drugiej ligi ABA, gdzie był wybrany MVP. Zasługuje na to, aby dostać szansę za granicą. Alen Hadzibegović to młody, bardzo atletyczny zawodnik, który chce się pokazać. My potrzebujemy właśnie takich zawodników, którzy mają coś do udowodnienia – mówi trener Oliver Vidin.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt