Koszykówka jest bezlitosna. Enea Zastal BC przegrywa w Saratowie

Redakcja, fot. VTB United League
Enea Zastal BC Zielona Góra przez trzy i pół kwarty prowadził w spotkaniu z rewelacją VTB United League Avtodorem Saratów - niestety nie wystarczyło to, aby wygrać sobotnie spotkanie. Zielonogórska drużyna przegrała 74:81.

Już od pierwszej minuty Enea Zastal BC prezentował dobrą koszykówkę, jednak to Avtodor, jako rewelacja tegorocznych rozgrywek ligi VTB prowadził grę na swoim parkiecie. W połowie pierwszej kwarty Branden Frazier trafił za trzy i wyprowadził zielonogórzan na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. W tym momencie gracze Olivera Vidina rozpoczęli ucieczkę - trafiali Apić, Frazier, Zyskowski, Nenadić i Żołnierewicz, a Enea Zastal BC skończył pierwszą część meczu z sześciopunktowym prowadzeniem.

W drugiej kwarcie zielonogórzanie kontynuowali dobrą grę, choć gracze z Saratowa nie zamierzali odpuszczać. Pierwsze kilka prób powiększenia przewagi nie były udane, jednak pod koniec połowy nastąpił duży zwrot - po trzypunktowym rzucie Jarosława Zyskowskiego Enea Zastal BC po raz pierwszy miał ponad dziesięć punktów przewagi i skończyli połowę przy wyniku 27:39. Trzecia kwarta wyglądała podobnie. Zielonogórzanie nadal próbowali powiększać przewagę, a gracze Avtodoru falami odrabiali część strat. Ostatecznie przed ostatnimi dziesięcioma minutami Enea Zastal BC miał siedem punktów przewagi.

Ostatnia kwarta pokazała nam jak bezlitosna bywa koszykówka. Choć przez większość meczu prowadzili zielonogórzanie, to Avtodor włączył w czwartej kwarcie piąty bieg. Gracze trenera Rajkovicia wygrali tę część spotkania 32:18 jednocześnie wygrywając całe spotkanie 81:74.