Koszarek odpoczął. W Krośnie wygrywamy 87:73

Kosma Zatorski
Stelmet Enea BC nie miał problemów w Krośnie, gdzie pokonał Miasto Szkła . 18 punktów dla naszego zespołu zdobył Adam Hrycaniuk.

Po pierwszej kwarcie Stelmet Enea BC prowadził tylko 21:20, ale już na przerwę schodził z wynikiem 47:36. Krosno prowadzone przez Jabariego Hindsa (28 punktów z 13 rzutów) długo nie pozwalało zielonogórzanom odjechać. Dwucyfrową przewagę udało się dopiero wypracować i utrzymać w końcówce czwartej kwarty.

Pozytywy? Było ich trochę, choć nie był to wielki mecz naszej drużyny. Cieszy jednak przekonywujące zwycięstwo i fakt, że w tym sezonie nie przydarzają nam się wpadki. Bilans 13 zwycięstw i 3 porażki daje nam pierwsze miejsce w tabeli.

Markel Starks odzyskał skuteczność i trafiał swoje ulubione rzuty po koźle z półdystansu (18 punktów i 8/11 z gry, 6 asyst). Adam Hrycaniuk latał nad obręczami, zdobył 18 punktów (8/9 z gry) i świetnie kończył podania Gabe DeVoe (5 asyst). Michał Sokołowski miał 15 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst.

Mapa rzutów Markela Starksa

Odpoczął Łukasz Koszarek, który zagrał tylko trzy minuty. Kapitanowi przyda się odpoczynek, bowiem już 13 stycznia zagramy w Rydze z najsłabszym zespołem ligi VTB. Zwycięstwo nad VEF będzie nam niezwykle potrzebne. Mamy nadzieję, że do zdrowia wróci także trener Igor Jovović.

W Krośnie padł także rekord najmniejszej ilości oddanych trójek - goście rzucali tylko 15 razy i trafili aż 8 z nich. Aż 37 rzutów oddali nasi gracze za dwa punkty, trafili 27 co daje skuteczność 70%.

Aż 32 minuty na boisku spędził Eric Griffin - rzucił 16 punktów, trafił 6 z 7 rzutów z gry, miał 4 zbiórki i 2 asysty. W pierwszej połowie omal nie urwał obręczy po jednej z kontr, co mozecie obejrzeć powyżej.

"Najważniejsze jest zwycięstwo. Powiedziałem mojemu zespołowi, że mogliśmy zagrać dziś lepiej i możemy grać lepiej w przyszłości. Zespół dobrze zareagował po ciężkiej przegranej z Krasnodarem. Cały mecz kontrolowaliśmy to spotkanie" - mówił po meczu Igor Jovović.

Przed nami długa podróż z Krosna. W Zielonej Górze nie byliśmy od piątku. Pokonamy w sumie ponad 6 tys. kilometrów w ciągu sześciu dniu.