Koniec zwycięskiej passy. Przegrana w Krasnodarze 73:91

Koniec zwycięskiej passy. Przegrana w Krasnodarze 73:91

Redakcja, fot. Lokomotiv Kubań / VTB United League

Stelmet Enea BC Zielona Góra przegrał 71:93 wyjazdowe spotkanie z Lokomitvem Kubań. Kolejny mecz naszej drużyny już w najbliższy czwartek o 17:30. Przyjeżdża Adam Hrycaniuk i jego Asseco Arka Gdynia. 

Gospodarze z Krasnodaru byli zdecydowanym faworytem poniedziałkowego spotkania, o czym mogliśmy sie przekonać jeszcze w pierwszej kwarcie. Prowadzenie zielonogórzan trwało krótko i jedynie na początku spotkania. Resztę meczu goście próbowali odrabiać straty, jednak rosyjska drużyna kontrolowała przebieg wydarzeń (W kwartach kolejno 26:14, 19:16, 20:21, 28:20).

Słaba trójka

Tego dnia zielonogórzanie mieli ogromne problemy ze skutecznością za trzy. Ta sztuka udała się jedynie Jarosławowi Zyskowskiemu (22 punkty), który trafił 3 z 4 oddanych rzutów zza łuku. Reszta drużyny dołożyła 16 niecelnych prób. Oprócz Zyskowskiego kolejne świetne spotkanie zaliczył Drew Gordon, który zdobył 22 punkty i miał 5 zbiórek, mając przeciwko sobie Alana Williamsa, byłego zawodnika Phoenix Suns i Brooklyn Nets.

Reszta naszych graczy zagrała tego dnia poniżej swoich możliwości. Tylko 13 punktów rzucili w Krasnodarze gracze rezerwowi. Aż 50 punktów nasza drużyna straciła po rzutach z pomalowanego. Pozwoliła też rywalom trafić 9 z 25 prób za trzy. Najlepszy w tym elemencie był Amerykanin Johny O'Bryant, który trafił 4 z 5 rzutów i zdobył aż 24 punkty. 
 
- Przede wszystkim byliśmy gorsi fizycznie. Po drugie, możemy grać znacznie lepiej, niż zagraliśmy przeciwko Lokomitvowi. Oczywiście nasz skład jest słabszy, niż posiadają najlepsze zespoły w VTB i tu widać różnicę. Mimo wszystko wierzę w mój zespół, chcemy aby nasza grała była bardziej poukładana niż to miało miejsce dziś  - mówił po meczu trener Żan Tabak.

Wraca Bestia!

Okazję na rehabilitację drużyna Żana Tabaka dostanie już 28 listopada. W czwartek, godz. 17:30 zagramy z Asseco Arką Gdynia. Będzie to powrót do hali CRS Adama Hrycaniuka, który spędził w Zielonej Górze ostatnich sześć sezonów. W składzie gości, oprócz jednej z największych gwiazd ligi Josha Bostica, zobaczymy także Armaniego Moore'a, który również reprezentował barwy naszej drużyny.

KUP BILET NA MECZ Z ASSECO ARKĄ

Starcie obu drużyn zapowiada się emocjonująco. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy. 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt