Jedziemy do Torunia!

Jedziemy do Torunia!

Redakcja
Już w najbliższy czwartek podopieczni Oliviera Vidina zagrają z Twardymi Piernikiami Toruń na wyjeździe. Początek meczu o godz. 19:30. Transmisja na stronie Emocje.tv.

Twarde Pierniki Toruń to jedna z rewelacji sezonu 2021/2022. Skazywana na walkę o utrzymanie drużyna wygrała pięć z siedmiu rozegranych spotkań. W ostatniej kolejce podopieczni Chorwata Ivicy Skelina pokonali na wyjeździe Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 85:83. Dzień po spotkaniu władze klubu z Lublina poinformowały o zwolenieniu trenera Davida Dedka. 

Liderem drużyny z Torunia jest rozgrywający Maurice Watson, który zdobywa średnio 16.6 punktów rozdając przy tym 10.6 asyst. - Moim zadaniem jest organizacja gry, kreowanie pozycji dla kolegów, szukanie ich na wolnych pozycjach. To moja robota. Ja muszę dowodzić zespołem - mówił w rozmowie z Karolem Waśkiem ze Sportowych Faktów. 

- Watson lider drużyny. Piłka przez 90% czasu znajduje się w jego rękach. Największym atutem drużyny z Torunia jest jej zespołowość - mówi Andy Mazurczak, rozgrywający Enea Zastalu BC. 

Bardzo dobry początek sezonu ma  także środkowy Tevor Thompson, który rzuca 13.3 punktów i notuje 8.1 zbiórki. Aarona Cela nikomu nie trzeba przedstawiać, reprezentacyjny silny skrzydłowy, również jest ważną postacią nowej drużyny. Razem z Bartkiem Diduszką na boisko wnoszą spokój i doświadczenie tak potrzebne w młodym zespole. 

Zielonogórzanie, mimo siódmego miejsca w tabeli, do spotkania przystąpią w roli faworyta. W piątek późnym wieczorem wrócili z Nur-Sułtanu, w poniedziałek dostali dzień wolnego i od wtorku będą przygotowywać się pod kątem najbliższego rywala.

Historia przemawia za drużyną z Torunia, która wygrała 13 bezpośrednich spotkań. Zielonogórzanie zwyciężali siedem razy. Ostatnie spotkanie rozegrane w Toruniu należało do gospodarzy, którzy wygrali 94:88. 

Transmisja ze spotkania będzie dostępna na stronie Emocje.tv. Początek meczu o godz. 19:30. 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt