Jedziemy do Sopotu

Jedziemy do Sopotu

Agata Duszyńska, fot. basketzg.pl
Już w sobotę 9.10 o godzinie 17:30 Enea Zastal BC Zielona Góra zmierzy się w Sopocie z miejscowym Treflem.

Zielonogórska drużyna w zeszłym tygodniu rozegrała swoje dwa pierwsze spotkania w lidze VTB w sezonie 2021/2022. Niestety, podopieczni Olivera Vidina ponieśli porażkę w obu meczach. Enea Zastal BC przegrał 92:63 z UNICSem oraz 105:71 z CSKA. 

Zapytaliśmy naszych zawodników o nastroje panujące w drużynie przed meczem z Treflem.

- Myślę, że ostatni tydzień to był dla nas ważny czas. Mieliśmy całkiem długą przerwę przed kolejnym spotkaniem, mieliśmy okazję aby potrenować i poprawić parę rzeczy. Oprócz tego myślę, że każdy miał czas na podładowanie baterii i odpoczynek. Dla nas każdy mecz, zarówno w Energa Basket Lidze, jak i w VTB jest tak samo ważny - jedziemy do Sopotu, aby wygrać - powiedział przed spotkaniem z Treflem Andy Mazurczak. 

- W ostatnich dniach wykonaliśmy świetną pracę, dobrze przygotowywaliśmy się do kolejnego spotkania. Myślę, że jesteśmy gotowi na mecz z Sopotem, znamy ich bardzo dobrze, wiemy czego się po nich spodziewać. Mam nadzieję, że wygramy - mówił z kolei Nemanja Nenadić.

W zeszłym sezonie Enea Zastal BC mierzył się z drużyną z Sopotu dwukrotnie. W pierwszym meczu pokonali Trefl 71:76 na wyjeździe, a w drugim zwyciężyli 102:82 na hali CRS. 

Na ten moment nasi rywale po pięciu rozegranych meczach mają 8 punktów i zajmują szóstą lokatę w tabeli. 

Enea Zastal BC aktualnie po sześciu rozegranych spotkaniach i zdobytych 10 punktach zajmuje trzecie miejsce. 

Warto dodać, że do sopockiej drużyny dołączył nowy zawodnik - Carl Lindbom. Pochodzący z Finlandii skrzydłowy wzmocnił szeregi Trefla i może okazać się bardzo pomocny w najbliższym spotkaniu, ponieważ wykluczony z gry z powodu kontuzji został DeAndre Davis. 

Mecz w Ergo Arenie odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 17:30. Spotkanie transmitowane będzie na antenie Polsat Sport News. 

Zachęcamy do wspierania naszej drużyny przed telewizorami!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt