Hello VTB! Na początek euroligowy Zenit!

Hello VTB! Na początek euroligowy Zenit!

Redakcja, fot. Chmiki Moskwa/VTB United League
Dzisiejszym meczem w Sankt Petersburgu rozpoczniemy nasz trzeci sezon w lidze VTB. Transmisja ze spotkania rozpocznie się o godz. 19:00 na oficjalnej stronie ligi. 

Zenit Sankt Petersburg w pierwszym meczu wysoko pokonał na wyjeździe faworyzowane Chimki Moskwa 79:67. Dziś kapitan drużyny Mateusz Ponitka i spółka po raz pierwszy zagrają przed własną publicznością w pięknej Sibur Arenie.

Drużyna z Sankt Petersburga przeszła latem sporą przebudowę. Odeszli m.in. Andrew Albicy i Gustavo Ayon, a jeszcze na końcu sezonu z drużyną pożegnał się Joan Plaza, którego zastąpił były coach Panathinaikosu Ateny Xavi Pascual. Do zespołu dołączyli Kevin Pangos, Billy Baron, Alex Poythress czy K.C Rivers. W ubiegłym roku miała trzeci najwyższy budżet w lidze VTB. 
 


Do tej pory z drużyną Zenita mierzyliśmy się trzykrotnie. Za każdym razem zdecydowanie wygrywali gospodarze, którzy w spotkaniach zdobywali średnio aż 92 punkty. Ich najwyższa wygrana miała miejsce 16 marca 2019 roku, gdy wygrali 109:78. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, nie zdążyliśmy polecieć do Petersburga. 

W tym roku nasza teoretycznie jedna z łatwiejszych podróży, zmieniła się w prawdziwą wyprawę. Do Rosji polecieliśmy już w nocy z poniedziałku na wtorek, z międzylądowaniem w tureckiej Antalyi. Na miejscu byliśmy dopiero we wtorek o godz. 18:40.

- Zagramy z drużyną, którą darzymy dużym respektem. Zielonogórzanie wygrali łatwo pięć pierwszych meczów w Polsce. Musimy przeciwko nim zagrać dobre spotkanie - mówi trener Xavi Pascual. 

Zielonogórzanie nadal czekają na swoje pierwsze zwycięstwo z drużyną ze ścisłego topu. W tamtym roku najbliżej było właśnie podczas inauguracji, gdzie dopiero w końcówce wygrały Chimki Moskwa. Jeden rzut od wygranej dzielił nas podczas meczu u siebie z Lokomotivem Kubań.

Dla wielu graczy z naszej drużyny, będzie to debiut w lidze VTB. Występy w niej na koncie mają jedynie kapitan Łukasz Koszarek, Marcel Ponitka oraz Janis Berzins (grał w niej z VEF Rygą) oraz Geoffrey Groselle (były środkowy Astany z sezonu 2018-19). 

Dziś liczymy, że mimo zmęczenia podróżą, nasza drużyna pokaże się z jak najlepszej strony. 

Transmisja meczu w środę o godz. 19:00 - tylko na oficjalnej stronie ligi VTB. 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt