Hala CRS odczarowana. Porażka Enei Zastalu BC

Hala CRS odczarowana. Porażka Enei Zastalu BC

Redakcja, fot. basketzg.pl

Kolejny mecz, kolejny horror. Tym razem bez happy endu. Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał z Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk 83:91.

Piątkowe spotkanie było z wielu względów wyjątkowe. Po pierwsze - drużyna ze Słupska od dawna nie pojawiała się w hali CRS, a po drugie słupszczanie przywieźli ze sobą dwóch specjalnych gości. Obecny sztab szkoleniowy Czarnych Słupsk złożony z Mantasa Cesnauskisa i Łukasza Seweryna zdobywał przecież mistrzostwo Polski w barwach klubu z Zielonej Góry.

Choć przed spotkaniem miło było powspominać, to na parkiecie już od początku było wiadomo, że nie ma co liczyć na sentymenty. Drużyna ze Słupska szybko objęła prowadzenie i przez większość kwarty to goście prowadzili w Zielonej Górze. Na dwie minuty przed końcem kwarty dwie świetne akcje z rzędu wykonał Andy Mazurczak, który najpierw trafił trójkę, a chwilę później zmusił do straty Klassena, co w kolejnej akcji wykorzystał Nenadić. Dzięki tym dwóm akcjom zielonogórzanie objęli prowadzenie 18:16. 

Druga część spotkania to mocne uderzenie zielonogórzan. Pierwsza część meczu skończyła się rezultatem 22:18, a po czterech minutach gry w kolejnej kwarcie mieliśmy rezultat 33:19. Gra zielonogórzan była wręcz koncertowa, Czarni potrafili odpowiedzieć dopiero przy osiemnastu punktach straty. Enea Zastal BC dominował do końca pierwszej połowy i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 48:34.

Zupełnie niespodziewane rzeczy działy się za to po przerwie. Świetnie grający w pierwszej połowie Enea Zastal BC jakby się zatrzymał, za to goście prowadzeni przez Mantasa Cesnauskisa grali jak w transie. Prawie każdy rzut trafiał Marek Klassen, trójkę dołożył mało widoczny wcześniej Maciej Kucharek i na dwie minuty przed końcem kwarty strata drużyny ze Słupska wyrównała wynik spotkania, choć jeszcze niedawno miała aż 19 punktów straty. Niestety, do końca tej części meczu punkty zdobywali jedynie goście i przed ostatnią kwartą prowadzili oni 65:61.

Ostatnią kwartę od trójki rozpoczęli słupszczanie podwyższając prowadzenie do siedmiu oczek. Wtedy z kolei odpowiedział Enea Zastal BC - Dragan Apić zdobył sześć punktów z rzędu, a Devoe Joseph trójką z rogu ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kolejne minuty to walka o każdy punkt z obu stron. Po nieco ponad połowie kwarty goście prowadzili 78:76. Niestety, choć Enea Zastal BC szarpał, to ostatecznie zwyciężyli goście ze Słupska. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrała 91:83.

Czytaj więcej

Jedziemy do Torunia!

Jedziemy do Torunia!

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt