George King nowym zawodnikiem Stelmetu Enea BC Zielona Góra.

George King nowym zawodnikiem Stelmetu Enea BC Zielona Góra.

Maciej Molka, fot. basketzg.pl

26-letni amerykański skrzydłowy George King podpisał z naszym zespołem kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2019/2020.

- Chciałbym być przydatny drużynie zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Chciałbym cieszyć się grą. Jestem wdzięczny drużynie z Zielonej Góry, że daje mi szansę na zaprezentowanie się w lidze VTB, jest to dla mnie świetna okazja do gry przeciwko znakomitym zawodnikom – mówi sam zainteresowany, George King.

King przychodzi do Zielonej Góry prosto z Włoch, gdzie reprezentował barwy Aquila Basket Trento. W barwach tego zespołu notował średnio 5,4 punktu i 2,4 zbiórki w ciągu niecałych piętnastu minut spędzanych na parkietach ligi włoskiej. W rozgrywkach Eurocupu w każdym meczu zdobywał średnio 6,3 punktu oraz 3 zbiórki grając niespełna 17 minut. Został wybrany do NBA z 59. numerem w drafcie 2018 przez Phoenix Suns.

Wcześniej reprezentował barwy uczelni Colorado – w ostatnim sezonie zdobywał tam średnio 12,9 punktu i 7,8 zbiórki, co skutkowało wyborem do drużyny najlepszych graczy konferencji Pacific-12. W drużynie znalazł się m.in. ze znanym z występów w NBA Deandre Aytonem, a także najlepiej obecnie zbierającym zawodnikiem ligi VTB – Dusanem Risticiem.

Janusz Jasiński tłumaczy powody pozyskania nowego zawodnika.

- Konieczność uczestnictwa Przemka Zamojskiego w eliminacjach do Olimpiady wymusiła na klubie ruchy, które miały na celu uzupełnienie składu. Analizowaliśmy sytuację na rynku, szukaliśmy człowieka pasującego do koncepcji trenera Tabaka i jego sztabu. Wyselekcjonowaliśmy zawodnika z olbrzymim potencjałem, wybranego w drafcie ligi NBA. Do końca sezonu pozostało wiele spotkań i nie wyobrażaliśmy sobie zmniejszenia rotacji – mówi o podpisaniu nowego zawodnika przewodniczący rady nadzorczej Grono SSA.

Dlaczego George King wybrał Stelmet Enea BC Zielona Góra?

- Udało nam się ściągnąć gracza z lepszej ligi, ponieważ zawodnicy chcą tu przychodzić. Wielką rolę odegrały dwa elementy. Po pierwsze osoba trenera Tabaka i dobre środowisko do grania. Po drugie, od początku tego sezonu poprzez realizację swojego programu naprawczego jesteśmy klubem wiarygodnym finansowo, regulującym swoje zobowiązania w czasie – komentuje Janusz Jasiński, przewodniczący rady nadzorczej Grono SSA.

George King zagra z numerem 7. Zadebiutuje w najbliższym spotkaniu Energa Basket Ligi z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Dziś przejdzie testy medyczne w klinice Aldemed.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt