Enea Zastal BC z Collegium Medicum

Enea Zastal BC z Collegium Medicum

Redakcja, fot. basketzg.pl
We wtorek 20.07 doszło do podpisania listu intencyjnego przez przedstawicieli Enei Zastalu BC i Collegium Medicum.

List intencyjny dotyczy rozpoczęcia współpracy pomiędzy klubem a Collegium Medicum w zakresie specjalistycznych badań, którym poddani zostaną zawodnicy Enei Zastalu BC Zielona Góra. 

- Kilka dni temu z inicjatywy Janusza Jasińskiego spotkaliśmy się i porozmawialiśmy o współpracy w zakresie prowadzenia badań wydolnościowych, biochemicznych i wspomagania dietetycznego - jesteśmy jako Collegium Medicum do tego przygotowani, zarówno pod kątem kadrowym, jak i sprzętowym - mówi prof. Mariusz Naczk.

- Dysponujemy zespołem o odpowiednich kwalifikacjach, który ma doświadczenie we współpracy z zawodnikami - nie jesteśmy tutaj nowicjuszami. Dysponujemy specjalnie przystosowanym laboratorium. Liczy się dla nas również odpowiednia współpraca z trenerem - ważne jest wpisanie harmonogramu diagnostyki sportowej w harmonogram treningowy, aby uniknąć dezorganizacji - dodaje prof. Agnieszka Zembroń-Łacny.

Przedstawiciele Enei Zastalu BC Zielona Góra w osobach Janusza Jasińskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej Grono SSA oraz Olivera Vidina, trenera naszego zespołu byli wyraźnie zadowoleni z rozpoczęcia nowej współpracy.

- Bardzo dziękuję za chęć współpracy, to jest następny etap w rozwoju klubu, dwie chluby naszego województwa się spotkały w jednym miejscu. Collegium Medicum, które jest jedynym ośrodkiem z takim zapleczem naukowym w Zielonej Górze, my, którzy reprezentujemy na najwyższym poziomie sport. Sport dziś to ciężka praca, duże obciążenia, w zeszłym sezonie rozegraliśmy ponad 70 spotkań. Bez naukowego podejścia do pewnych spraw, nie bylibyśmy w stanie tego wytrzymać. Ta umowa to sytuacja win-win - tak o współpracy z Collegium Medicum mówił Janusz Jasiński.

- Jest mi bardzo miło, że otrzymujemy takie wsparcie. Nauka pasuje do sportu - te dwie rzeczy zawsze powinny iść razem. Ta współpraca pomoże klubowi i naszemu trenerowi przygotowania motorycznego - Piotrowi Pigli - mówił trener Vidin.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt