Efektowne zwycięstwo nad Miastem Szkła

Kosma Zatorski, fot. Radosław Lacelt

105:87 pokonujemy Miasto Szkła Krosno w ostatnim meczu sezonu zasadniczego 2018/2019 Energa Basket Ligi. Play-offy zaczniemy już 3 maja!

Stelmet Enea BC szybko wywalczył dziesięciopunktową przewagę i nie pozwolił gościom, w przeciwieństwie do meczu z Mińskiem, zbliżyć się na niebezpieczną odległość.

W pierwszej połowie zielonogórzanie mieli problem z zatrzymaniem Jabariego Hindsa, który już do przerwy miał 24 punkty i trafił 5 rzutów za trzy. Po niej dołożył już tylko 5 punktów, ale zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Goście wygrali 25:23 trzecią odsłonę, ale w czwartej kwarcie gospodarzenie pozostawili im złudzeń na zwycięstwo. Krośnianie w ostatnim meczu zagrają w Gliwicach - spotkanie rozstrzygnie o ich pozostaniu bądź spadku z ekstraklasy.

Świetne spotkanie zagrał Quinton Hosley, który zdobył 15 punktów, miał 10 asyst, 6 zbiórek i 4 przechwyty. Stelmet Enea BC rozdał w tym meczu aż 32 asysty i popełnił tylko 11 strat.

Wydarzeniem meczu był powrót Thomasa Kelatiego, który wybiegł na parkiet po 382 dniach przerwy. Spędził na parkiecie siedem minut, oddał jeden rzut i zaliczył jedną asystę. - Świetnie być znowu z drużyną. Graliśmy dziś zespołowo i z dobrą energią. Przed nami teraz kilka dni w Zielonej Górze i czas, aby złapać odpowiedni rytm przed fazą play-off - mówi Thomas Kelati.

KUP BILETY  NA NAJBLIŻSZE MECZE

Faza play-off rozpocznie się 3 maja - prawdopodobnie zagramy o godz. 20:00. Przed tym meczem czeka nas jeszcze niedzielne spotkanie z UNICS-em Kazań o 14:00. Bilety na oba spotkania już w sprzedaży!

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!