Dwa oblicza naszej drużyny. Zenit wygrywa 92:67

Dwa oblicza naszej drużyny. Zenit wygrywa 92:67

Maciej Molka, fot. Tomasz Browarczyk / basketzg.pl
Stelmet Enea BC Zielona Góra przegrał pierwszy mecz VTB rozgrywany przed własną publicznością z Zenitem Sankt Petersburg 67:92. 

 - Mecz z Zenitem miał dwa oblicza. W pierwszej połowie walczyliśmy i staraliśmy się w obronie. W drugiej zaś zupełnie straciliśmy pewność siebie -  stwierdził po meczu trener Żan Tabak. 

Te słowa idealnie oddają przebieg meczu. W pierwszej części meczu Stelmet Enea BC dzielnie stawiał czoła euroligowej drużynie z Sankt Petersburga, mającej w składzie takie gwiazdy jak Mateusz Ponitka, Alex Renfroe czy Gustavo Ayon.
 
Początek meczu był wyrównany. W drugiej kwarcie goście zdobyli 10 punktów z rzędu i odskoczyli na 15 oczek. Jeszcze przed przerwą, po udanych akcjach Joe Thomassona i rzutach osobistych Ludde Hakansona oraz Ivicy Radicia zdołaliśmy zniwelować stratę do dziesięciu punktów. 

W drugiej połowie zaczął się odjazd rosyjskiej drużyny, w której prym wiedli Amerykanie Austin Hollins i Will Thomas oraz były gracz Realu Madryt Gustavo Ayon. Trzecią kwartę zielonogórzanie przegrali dwunastoma punktami.
 

Trener Zenitu Joan Plaza, mimo wysokiej wygranej, komplementował nasz zespół. On i Żan Tabak znają się doskonale. Razem pracowali w Realu Madryt i Cajasol Sevilla, gdzie Chorwat pełnił rolę asystenta. 

- Zielona Góra zrobiła wiele dobrego w walce na tablicach, zbierając szczególnie dużo piłek w ofensywie. My mieliśmy problem z zastawianiem deski. Trener Tabak przez pięć lat był moim asystentem i jestem pewien, że wyciśnie z tej drużyny to, co najlepsze - mówił Plaza. Dodawał jednak, że tego dnia to jego drużyna wygrała cztery kwarty i rozdała 25 asyst. 

W grze naszego zespołu widać pole do poprawy - dodaje Tabak. - Jesteśmy razem dopiero od pięciu tygodni, przed nami dużo pracy i wymagających treningów aby dojść do poziomu, który chcemy osiągnąć - tłumaczy. 

Nie poddajemy się po pierwszej domowej porażce i pełni nadziei ruszamy na czwartkowy mecz z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Liczymy na Wasze wsparcie - transmisja w stacji Polsat Sport o godz. 17:30. 

Wyróżniający się: Joe Thomasson (16 punktów), Tony Meier (15)
Wszechstronny: Ludde Hakanson (9 punktów, 6 asyst, 5 zbiórek)
Double-double alert: Ivica Radić (8 punktów, 9 zbiórek)

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt