Dragan Apić w Zielonej Górze

Dragan Apić w Zielonej Górze

Redakcja, fot. basketzg.pl
Mocne otwarcie tygodnia! Reprezentant Serbii Dragan Apić podpisał jednoroczny kontrakt w Enei Zastalu BC.

- Bardzo cieszę się, że trafiłem do Zielonej Góry. Przez ostatnie kilka dni dużo rozmawiałem z trenerem Vidinem, opowiedział mi dużo o klubie i jego celach. Znaleźliśmy wspólny język. Mamy dużo pracy przed sobą, ale jestem pewien, że będziemy mieć na tyle jakości, że zrealizujemy postawione przed sobą zadania. Zielona Góra zawsze celuje wysoko, a ja zrobię wszystko, by pomóc drużynie zrealizować wszystkie postawione przed nami cele - mówi nowy zawodnik Enei Zastalu BC Zielona Góra.
 
Apić to 25-letni center, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy Budućności Podgorica. W ciągu średnio trzynastu minut spędzonych na parkiecie rozgrywek Ligi Adriatyckiej Serb zdobywał średnio 5,2 punktu i 2 zbiórki.

- Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać kolejnego gracza, który pasuje do koncepcji klubu i trenera Vidina. Apić to zawodnik, który coś musi udowodnić. To center, który ma olbrzymi potencjał, a zarazem jest głodny minut i gry. Grał w topowych drużynach, zarówno w lidze rosyjskiej, serbskiej, jak i hiszpańskiej, gdzie grał w Burgos, do którego przeniósł się trener Żan Tabak - mówi przewodniczący Rady Nadzorczej Grono SSA Janusz Jasiński.

Wcześniej Apić miał już okazję grać w rozgrywkach ligi VTB - w sezonach 2018/2019 i 2019/2020 reprezentował barwy Lokomotivu Kubań Krasnodar. W pierwszym z tych sezonów Serb został wykupiony przez rosyjski klub z drużyny FMP Belgrad, w której zdobywał ponad 21 oczek w każdym spotkaniu Ligi Adriatyckiej. W trakcie drugiego z tych sezonów Apić przeniósł się do ligi hiszpańskiej, gdzie zdobywał punkty dla San Pablo Burgos.

- Dragan Apić to młody, ale już doświadczony zawodnik, który zdobył w przeszłości nagrodę MVP Ligi Adriatyckiej, miał przygodę w Lokomotivie Kubań i San Pablo Burgos, czyli zwycięzcy Basketball Champions League. Ponadto Apić to reprezentant Serbii, co nie jest przypadkiem. W zeszłym roku grał w Podgoricy w Lidze Adriatyckiej i Eurocup. Dragan nie był zadowolony ze swojej roli w zeszłym roku, do Zielonej Góry przyjeżdża udowodnić swoją wartość zarówno w rozgrywkach ligi VTB, jak i Energa Basket Ligi. Osobiście jestem bardzo zadowolony z możliwości podpisania zawodnika takiego kalibru, oczekuję, że będzie jednym z naszych liderów na parkiecie - tak z kolei opisuje transfer Apicia trener Vidin.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt